Country House With Beautiful Backyard House

Rychle rostoucí druhy jsou ideální pro založení nové zahrady

Všichni majitelé domu nebo bytu se zahradou mají obrovské štěstí. Mají vlastní pozemek, na kterém mohou odpočívat, pěstovat zde rostliny, ovoce i zeleninu. Na začátku vás může prázdný prostor trochu děsit, pokud nejste zahradní architekt. Dobrou zprávou je, že to zvládnete sami. Nejlepší je investovat do rostlin, které rychle rostou. Díky tomu bude zahrada brzy plná vzrostlých rostlin.

Jak si rychle zařídit krásnou zahradu?

Při zakládání zahrady myslete na to, jak bude v budoucnosti vypadat. Jestli chcete mít vodní prvek, kde budou záhony a kde chcete mít přirozený stín. Podívejte se na zahradu, sedněte si a chvíli jen plánujte. Podle toho investujte do rostlin. Myslete také na to, jaké podmínky můžete poskytnout jednotlivým druhům rostlin. Některé potřebují slunce, zatímco jiné stín.

Mohlo by vás zajímat:  Díky správnému hnojení budou túje krásné po celý rok

Jehličnany

Jehličnaté druhy jsou skvělou možností, protože budou zelené i během zimy. Skvěle se hodí na hranici pozemku, protože vás budou chránit před zvědavými pohledy sousedů. Navíc jsou velmi odolné. Nejoblíbenější jsou túje, jalovce, borovice, smrky nebo modříny.

Zdroj obrázku: Freepik

Listnaté stromy

Stejně jako u jehličnanů také u listnatých stromů musíte myslet na jejich velikost. Velmi rychle rostou stromy, jako je dub červený, bříza, vrba, olše, lípa nebo katalpa. Musíte jen počítat s tím, že opadavé stromy přináší trochu více práce.

Mohlo by vás zajímat:  Po zahradním jezírku touží každý. Dejte mu ten pravý ráz správnými rostlinami

Menší rostliny

Velké rostliny a dřeviny samozřejmě musíte doplnit menšími rostlinami. Prostor můžete nádherně ozdobit. V tomto ohledu máte obrovské možnosti a záleží pouze na tom, jaké barvy a typy květin se vám líbí. Vytvořte menší ostrůvky nebo větší záhony, které budou kvést od jara až do podzimu.

Popínavé rostliny

Tento typ rostlin je ideální na ploty nebo studně. Můžete s nimi skvěle zakrýt nedokonalosti a zároveň z nich udělat zahradní dekoraci. Velmi rychle roste břečťan, citronová tráva, plamének nebo zimolez. To, jak bude vaše zahrada vypadat, je pouze na vás a vaší fantazii.

Zdroj: https://www.realsimple.com/fastest-growing-plants-7504186
Přidat na Seznam.cz