Close Up Potted Plant Table (1)

Venkovní rostliny v květináči potřebují chránit před zimou a rozmary počasí

Kontejnery s rostlinami jsou skvělým způsobem, jak přinést zelenou krásu do vaší zahrady nebo na terasu. Nicméně, zvláště v chladném období, je důležité věnovat jim zvláštní péči, aby přežily zimní mrazy a nepříznivé podmínky. V tomto článku se podíváme na tipy pro zimní péči o nádoby a kontejnery s rostlinami, abyste si užili zdravé a krásné rostliny i v zimě.

1. Výběr vhodných rostlin: Prvním krokem k úspěšné zimní péči o nádoby je výběr vhodných rostlin. Volte rostliny, které jsou odolné vůči mrazu a vhodné pro váš region. Mezi vhodné druhy patří například vřesy, jedle, tisy, cesmíny, okrasné traviny a většina trvalek.

2. Přesun do vhodného místa: Pokud máte možnost, přesuňte nádoby a kontejnery s rostlinami na chráněné místo, jako je veranda nebo pod střechu. To jim poskytne ochranu před extrémními mrazy a sníhem.

Mohlo by vás zajímat:  Zkyslé mléko lze zužitkovat jako hnojivo pro pokojové i zahradní rostliny

3. Izaolace a ochrana: Rostliny v nádobách můžete obalit izolačním materiálem, jako jsou speciální nádobové izolace nebo sláma. To pomůže udržet kořeny v teple a ochrání je před zamrznutím.

4. Omezte zalévání: V zimě je důležité omezit zalévání rostlin v nádobách. Přemokřená půda může způsobit zamrznutí kořenů. Zalévejte rostliny jen tehdy, když je půda suchá, a to ideálně v teplejších dnech.

5. Použijte mulč: Mulčování povrchu půdy v nádobách vrstvou mulče pomůže udržet teplotu a vlhkost na konstantní úrovni. Mulčování také brání zamrznutí půdy.

Mohlo by vás zajímat:  O orchidej se postará i začátečník. Při splnění několika podmínek se stane skutečnou ozdobou interiéru
Potted Plants Greenhouse (1)
Zdroj obrázku: Freepik

6. Ochrana před větrem: Větříky mohou být pro nádoby s rostlinami zničující, protože mohou zvýšit chlad a vysušit rostliny. Zvažte použití ochranných bariér, jako jsou slaměné ploty nebo speciální plachty, abyste chránili rostliny před silným větrem.

7. Pravidelná kontrola: Pravidelně kontrolujte stav rostlin v nádobách. Pokud si všimnete jakýchkoli příznaků poškození mrazem, jako jsou hnědlé nebo zhnědlé listy, okamžitě je odstraňte, abyste zabránili šíření škodlivců nebo chorob.

8. Přihnojte včas: Pokud používáte hnojiva, přihnojte rostliny v nádobách před zimou. To jim poskytne dostatečné živiny pro období, kdy jsou kořeny méně aktivní.

Mohlo by vás zajímat:  Zima už klepe na dveře a je nejvyšší čas zachránit cibulky květin před mrazy

9. Ochrana proti mrazu: Pokud se očekávají extrémní mrazy, můžete rostliny v nádobách pokrýt speciálními fóliemi nebo ochrannými obaly. To jim poskytne další izolaci a ochranu.

10. Pravidelná péče: Nezapomínejte na pravidelnou péči o rostliny v nádobách i v zimě. Odstraňujte zvadlé listy, udržujte půdu suchou a kontrolovat stav rostlin.

Zimní péče o nádoby a kontejnery s rostlinami vyžaduje trochu pozornosti a přípravy, ale můžete si tak zajistit krásné rostliny i v chladných měsících. S těmito tipy budou vaše nádoby a kontejnery odolávat zimním podmínkám a těšíte se na krásnou zahradu i v zimě.

Zdroj: https://blog.greatgardenplants.com/5-easy-tips-for-protecting-your-potted-plants-this-winter/
Přidat na Seznam.cz