2148972414

„Vím, že můj elektromobil není zelený. Nekupoval jsem ho kvůli ekologii,“ vysvětluji odpůrcům bateriových vozidel

Kdykoliv se někde objeví hate na elektromobil, nechybí tam informace o tom, že vozidla na baterky nejsou stoprocentně ekologická. To samozřejmě ví i malé dítě. nechápu ale, proč si lidé myslí, že my, majitelé elektromobilů, je kupujeme právě kvůli tomu, abychom nějak extrémně chránili přírodu.

Když jsem si koupil elektromobil, byl jsem nadšený. A stále jsem. Ale co mě dostává, jsou ty nekonečné mýty a nesmysly, které proti nim lidé vymýšlejí. Jako bych si koupil auto, aniž bych přemýšlel o dojezdu nebo ceně. Samozřejmě, že jsem to zvážil. Kdyby mi dojezd nestačil, nikdy bych si takové auto nekoupil. Nejsem přece hloupý, kdo by chtěl trávit zbytečné desítky minut na nabíječkách. A pokud by bylo extrémně drahé, také bych do něj neinvestoval. K penězům co vydělám mám určitý vztah, rozhodně bych je bezdůvodně nerozhazoval.

Mohlo by vás zajímat:  Sukulenty potřebují dostatek slunečního světla a minimum péče

A co se týče ekologie, tak mi je to vlastně úplně jedno. Ano, je pravda, že elektromobil má lokální nulové emise, což je fajn. Ve městech to není ten typ auta, který by smrad z výfuku pouštěl přímo pod nos chodcům i obyvatelům. Ale celkovou ekologickou zátěž vozidla jsem si nikdy neprozkoumal a ani mě to nijak extra nezajímá. Proč bych se tím měl trápit? Kdo někdy při výběru auta koukal na jeho ekologický dopad? Nikdy, nikdo.

Mohlo by vás zajímat:  Recept na dlouhověkost je znám od starověku. Lžíce jablečného octa denně dokáže s tělem zázraky

Koupil jsem si auto na baterky hlavně kvůli tomu, jaké má jízdní vlastnosti. To svezení v elektromobilu je prostě skvělé. Ten tichý a hladký chod, ta okamžitá reakce na plyn a ten výkon! V podobných cenových hladinách nemá výkonnostně konkurenci. Je to úplně jiný zážitek z jízdy, než na co jsem byl zvyklý u klasických spalovacích motorů. A že motor neřve? No a co, já to k zážitku nikdy nepotřeboval.

Takže když mi někdo začne vykládat o tom, jak elektromobily nejsou dost dobré, protože dojezd, cena nebo ekologie, tak to prostě neberu vážně. Moje rozhodnutí koupit si elektromobil nebylo o tom, abych zachraňoval planetu. Koupil jsem si ho proto, že se mi líbilo jak jezdí a v nastavené cenové relaci bylo to nejlepší z poměru cena/výkon. A jestli někde kvůli mému nabíjení čudí elektrárny, těží se různé materiály pro baterie, nebo se neví jak se využije už nepotřebná baterka, je mi úplně fuk. To absolutně není moje starost.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek
Přidat na Seznam.cz