Different Type White Aroma Tea Cups With Herbs Wooden Table

Čaj je skvělý nejen k pití. Pomůže také vyčistit a osvěžit domácnost

Z čaje můžete připravit chutný nápoj, ale lze ho použít také pří úklidu celé domácnosti. Ve skutečnosti se totiž bude hodit také na čištění a osvěžení domova. Pokud milujete čaj, ale je vám líto vyhazovat čajové sáčky, můžete si je uschovat a poté použít na čištění nebo úklid. My vám poradíme, na co jsou vhodné.

Čajový sáček vám může provonět šatník

Milovníky čaje určitě potěšíme zprávou, že spotřebované čajové pytlíky ještě mohou využít. Hodí se na mnoho činností, a tak je můžete schraňovat, sušit a poté znovu použít. Hodit se budou například do vašeho šatníku, který skvěle ovoní. Jestli máte zatuchlý vzduch ve skříni, pomocí čajových sáčků ho můžete odstranit. Pytlík ale musí být pořádně vysušený, jinak by naopak mohl způsobit problémy.

Mohlo by vás zajímat:  Malý savec je symbolem neštěstí, zahradě přitom může jenom prospět. Postavte netopýrovi domeček

Čaj můžete vložit do staré ponožky, kterou zavažte a poté dejte do šuplíku. Vyzkoušet můžete také čištění oken pomocí čaje. Dva sáčky uvařte v horké vodě, nechte čaj vychladnout a poté ho nalijte do rozprašovače. Nastříkejte na okna nebo zrcadla a otřete čistým hadříkem. Čaj má skvělé vlastnosti, které sklo udrží dlouho čisté a také lesklé.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte zašlý koberec? Vyzkoušejte osvěžení pomocí čaje

Čaj může zaručit, že budete mít čisté a znovu svěží koberce, které jsou už starší. Koberce můžete posypat sušenými čajovými lístky, nechte je 10–15 minut působit a poté vysajte. Lístky zaručí svěží vůni koberce a bude také příjemnější na dotek. S čajem si můžete pomoci také k lepší a čistší podlaze.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud už vás běžné rostliny nudí, zkuste interiér ozvláštnit opravdu originálními kousky

Dřevěné podlahy jsou velmi namáhané nejen nábytkem, ale také botami nebo tlapkami mazlíčků. Dejte do hrnce vařit vodu a vložte do ní 6–7 čajových sáčků. Vařte 10–15 minut a poté vypněte sporák a čaj nechte vychladnout. Poté už stačí namočit do čaje hadr a vytřít podlahu. Čaj nechte na podlaze zaschnout a máte hotovo. Zbavíte se snadno prachu a nečistot, které na podlaze zůstaly.

Zdroj: https://metro.co.uk/2020/01/18/apparently-using-tea-clean-mirrors-shiny-surfaces-12080367/
Přidat na Seznam.cz