20603

Kvalitní sekačka je základem perfektního trávníku. Výběr není radno podcenit

Letní sezóna je za rohem a možná jste právě zjistili, že potřebujete novou sekačku. Dokonalý trávník bude vždy chloubou vaší zahrady, a proto výběr tohoto přístroje nesmíte podceňovat. Na trhu najdete hned několik typů sekaček, ze kterých můžete vybírat. Pro každého bude vhodná jiná volba, ale výběr je pro všechny stejný. Podívejme se na to, z čeho můžete vybírat.

Elektrická sekačka

V posledních letech jsou aku sekačky velmi populární. Jednoduše si nabijete baterii a pustíte se do sekání trávy. Jestli máte větší zahradu, možná budete potřebovat dvě nebo tři baterie. V každém případě jsou tyto sekačky lehčí a nemusíte za sebou tahat žádný kabel. Jestli nemáte dobrý přístup k zásuvce, půjde o skvělou volbu pro vaši zahradu.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhnat myši z domu pomohou oblíbené byliny i speciální odpuzovače a pasti

Benzínová sekačka

Další možností bez kabelu je sekačka poháněná pomocí benzínu. V tomto případě musíte počítat s cenou benzínu, který musíte mít neustále ve sklepě nebo v garáži po ruce. A také má trochu vyšší hmotnost, takže se příliš nehodí pro ženy. Jestli nemáte rádi aku produkty nebo za sebou nechcete tahat kabely, může se jednat o skvělou variantu přesně pro vás.

22795
Zdroj obrázku: Freepik

Robotické alternativy

Velmi moderní možností jsou automatické sekačky, které jen zapnete a necháte je dělat jejich práci. Musíte si dávat pozor na prostor, který necháte sekat. Nesmí být kolem žádné schody, těžký terén nebo vodní plochy. Jestli máte velkou zahradu na rovince, tento přístroj pro vás bude mít velký přínos. Poraďte se v obchodě s odborníkem, jestli je pro vaši zahradu tato možnost vhodná.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho lidí sní o krásné zahradě, ale neumí o ni správně pečovat

Strunová sekačka

Na drobnější úpravy podél domu, chodníků nebo záhonů budete potřebovat strunovku. Také v tomto případě si můžete vybrat variantu s kabelem nebo bez něj (aku, benzín). Záleží pouze na rozloze a možnostech ve vaší zahradě. Vždy myslete na hmotnost přístroje, protože benzínové varianty budou vždy těžší. Pro ženy se budou mnohem více hodit aku nebo klasické s kabelem.

Zdroj: https://www.popularmechanics.com/home/lawn-garden/a26431726/types-of-lawn-mower/
Přidat na Seznam.cz