Paved Alley Park Among Bushes Trees Landscaping

Venkovní chodník vyčistíme pomocí tlakové myčky, speciálních přípravků nebo domácích prostředků

Všichni majitelé zahrady chtějí mít také krásně uklizené cesty. Chodníčky mohou snadno prorůst trávou a plevelem. Déšť, běhání domácích mazlíčků a bahno také přispívají k jejich znečištění. Naštěstí existuje více než jeden způsob, jak je můžete vyčistit. A většina z nich nevyžaduje žádnou chemii. Jak si můžete užít krásné a čisté cesty na zahradě?

Nástroje na čištění chodníku

Hodně záleží na tom, jakou metodu si zvolíte. V každém případě potřebujete rukavice, tvrdý kartáč, rýč, tlakovou myčku, přípravek na hubení plevele a ochranné brýle. Rukavice, smeták nebo tvrdý kartáč jsou naprostý základ. Tlaková myčka vám hodně usnadní práci, ale nesmíte ji používat příliš blízko domu, jinak budete mít veškeré nečistoty na fasádě.

Mohlo by vás zajímat:  Šišky se na zahradě hodí jako hnojivo nebo mulč a usnadní zalévání rostlin
front-yard-landscape-design-with-multicolored
Zdroj obrázku: Freepik

Metody čištění

Špínu z kamenů nebo betonu odstraníte nejlépe pomocí tlakové myčky. Čištění vám zabere jen pár minut a váš chodník bude dokonale čistý bez ohledu na to, jaké nečistoty vás trápí. Druhou možností jsou chemické čističe, které působí na plevel, mech, řasy nebo další organismy. Musíte ale počítat s tím, že to není nejlepší možnost, jestli máte doma domácí mazlíčky nebo malé děti.

Jedlá soda, ocet a horká voda je úžasná kombinace. Jde o bezpečnou a ekologickou metodu, kterou odstraníte plevel, mech i další škodlivé rostliny. Navíc tuto metodu můžete použít i na dřevo nebo kompozit. Pro běžné nečistoty vám postačí smeták nebo kartáč. Citronová šťáva nebo peroxid vodíku jsou také šetrné možnosti pro čištění cihel nebo břidlice.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí hnojivo rostliny potěší nejvíce. To nejlepší vyrobíte z nepotřebných zbytků

Postup při každém čištění chodníků

Bez ohledu na to, jakou metodu si zvolíte, musíte udělat tři základní kroky. V první řadě odstraňte nečistoty, kameny a rostliny z cesty. Zameťte nebo osprchujte chodník, abyste zjistili, jaké části budou potřebovat nejvíce pozornosti. Proveďte čištění a nakonec zkontrolujte všechna poškození. Praskliny nebo jiné poškození byste měli opravit kvůli bezpečnosti.

Zdroj: https://www.gasper.net/how-to-clean-your-patio-or-walkway/
Přidat na Seznam.cz