Leaf Basket Concentrated Young Adult Caucasian Man Jeans Vest Raising Basket Looking Attentively Lawn Garden Autumn Day

Na podzim je důležité správně se postarat o zahradu před zimou

Léto pomalu končí a střídá ho tak podzim jako každý rok. Ani tato změna ale neznamená, že ustanou všechny strasti a práce spojená s vlastnictvím zahrádky. Právě naopak. I po létě je potřeba na zahradě vykonat mnoho nezbytných činností tak, abychom zahradu na zimu správně připravili a na jaře se tak mohli těšit z prospívající přírody. Jaké tyto činnosti jsou? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Podzim ve jménu starosti o váš pozemek

Činnosti vykonávané na podzim jsou pro naše zahrady velice důležité už jen z toho důvodu, že přímo určují a ovlivňují to, jak bude zahrada vypadat v další sezóně. Když tak uděláme vše, jak máme, můžeme si být skoro jistí, že se našemu pozemku bude dále dařit. Celý začátek podzimu se nese zejména v duchu sklizně. Je důležité vše ovoce a zeleninu posbírat, aby nám nezačalo hnít, opadávat a přilákávat škůdce, které na zahradě jistě nechceme. Stejně tak bychom se měli zaměřit na listí. Když tlí, dokáže řadu věcí poničit. Může například zabarvit zámeckou dlažbu. Vysoká vrstva listí ale může škodit i samotné půdě. Nános totiž ovlivňuje cirkulaci vzduchu a vody. Místo pak bude podmáčené a může začít uhnívat či plesnivět.

Mohlo by vás zajímat:  Nápady na podzimní zahradní projekty, které jsou snadno dostupné
concept-cleaning-suburban-area-wheelbarrow-with-fallen-leaves
Zdroj obrázku: Freepik

Jak je to na podzim s trávníkem a dalšími rostlinami

Ani podzimem bohužel nekončí mnohými oblíbená činnost a to sekání trávníku. Dokud tráva roste, zkrátka ji musíte sekat. Brzký podzim je také ideální čas, abyste si trávník na příští rok vylepšili. Travní semeno se ještě stihne hezky uchytit a na jaře krásně vyraší.

Stejně tak si můžete začít plánovat, jak by vaše zahrada měla vypadat další rok. Spousta rostlin se totiž vyplatí vysadit na podzim tak, aby už na jaře vykvetly či alespoň vyrašily. Zaměřit byste se měli hlavně na cibulky a víceleté rostlinky. Je ale třeba je vysadit kolem půlky září, aby se správně uchytily.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/yard/garden-care/fall-garden-checklist/
Přidat na Seznam.cz