Milkweed Aphids Aphis Nerii Stefanotis Leaf

Mšice můžou zaútočit kdykoli. Nachystejte na ně postřik, který je zahubí a neublíží rostlinám

Mšice jsou škůdci, se kterými se v naší zahradě střetáváme nejčastěji. Jejich odstranění může být skutečnou výzvou i pro zkušeného zahrádkáře. Často jde také o zdlouhavý a namáhavý proces. Když na svých rostlinách zpozorujete mšice, musíte jednat velmi rychle, protože se rozmnožují bleskovou rychlostí a nespokojí se jen s jednou rostlinou.

Nenápadné, ale nebezpečné

Mšice jsou schopny najít si cestu do každé zahrady. Jedná se o malý hmyz, který se živí vysáváním rostlinných šťáv bohatých na živiny. Ve velkých množstvích mohou rostliny silně oslabit a poškodit květiny i listy. Kromě toho, jak jsme zmiňovali, se velmi rychle množí. Charakteristickým znakem výskytu mšic na rostlinách jsou zkroucené a lepkavé listy.

Mohlo by vás zajímat:  Epsomská sůl dodá rostlinám důležité minerály, podpoří je v růstu a ochrání před škůdci

Boj proti mšicím musíte začít hned. Za tímto účelem se doporučuje pravidelně pečlivě kontrolovat rostliny, aby se co nejdříve zpozorovalo možné nebezpečí. Když si všimneme, že některá z našich rostlin je nemocná, musíme se hned pustit do práce. Existuje mnoho způsobů, jak vyhladit mšice. Nejoblíbenější jsou chemické látky, jsme však schopni bojovat proti škůdcům osvědčenými, domácími a levnými způsoby.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se domácími způsoby zbavit mšic

Jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit mšic, je postřik vyrobený z mléka. Každý z nás snadno najde tento produkt ve své chladničce. Mléko by se mělo smíchat s vodou v poměru 1 : 1. Jednoduše tento poměr nalijete do láhve s rozprašovačem a stříkejte na listy z obou stran. Oblíbeným způsobem je také domácí česnekový extrakt. Asi 20 dkg česneku by se mělo protlačit přes lis a zalít asi 10 litry vody.

Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání potravinami je zbytečné. Při správném skladování se nezkazí čerstvé ani uvařené jídlo

Nechte stát 24 hodin a poté můžete používat. Zahradníci doporučují také odvar z cibule. 75 dkg cibule by se mělo nakrájet a také zalít 10 litry vody. Následně by se směs měla povařit 30 minut na mírném ohni. Po vychladnutí znovu přelijte do láhve s rozprašovačem a použijte. Cibuli používejte celou i se slupkou. Tyto postřiky je nejlépe aplikovat během slunečného a bezvětrného počasí.

Zdroj: https://www.gardenbetty.com/organic-pest-control-101-7-easy-solutions-for-getting-rid-of-aphids/
Přidat na Seznam.cz