235

Ve skleníku můžeme rostliny pěstovat po celý rok. Vytváří ideální podmínky pro jejich růst

Skleník je velmi šikovná věc na každou zahradu. Mnoho lidí si vůbec neuvědomuje jeho výhody. Jakmile zjistíte, jaké přináší benefity, budete ho chtít na svém pozemku také. Pěstovat v něm můžete prakticky cokoli a budete mít velké štěstí. Plodiny i květy si užijete mnohem dříve než na běžném záhoně a můžete ho využít i jako útulný koutek na čtení nebo jiné aktivity.

Pěstování rostlin po celý rok

Na záhonech jednoduše nemůžete pěstovat rostliny během celého roku. Na druhou stranu ve skleníku je to možné. Nejde to u všech rostlin, ale některé z nich můžete pěstovat i během zimních měsíců. Ovoce, zeleninu i květiny si díky tomu užijete během celého roku.

Mohlo by vás zajímat:  Černý kmín zharmonizuje tělo i mysl, prospěšná jsou semínka i kmínový olej

Ochrana rostlin

Některé rostliny jsou velmi citlivé na průvan, nižší teploty, silný déšť nebo krupobití. Proto je musíte chránit. Skleník je dokonalým způsobem, jak to můžete udělat. Nejen, že nepřijdete o rostliny, ale také vám porostou mnohem rychleji.

30188
Zdroj obrázku: Freepik

Rychlejší růst a sběr plodin

Právě rychlost růstu je asi největším benefitem skleníku. Hlavně ovoce a zeleninu budete moci sklidit mnohem dříve než na klasickém záhonu. Zatímco budou ostatní sousedé teprve sledovat první výhonky rostlin, vy již budete mít ve skleníku plody ovoce i zeleniny.

Mohlo by vás zajímat:  Kdo chce víc, nemá nic aneb jak jsem si nepřečetl návod k použití

Místo pro exotické rostliny

Exotické rostliny nebo ovoce vyžadují velmi teplé prostředí. Právě skleník je pro ně ideálním prostředím, pokud je nechcete pěstovat u sebe doma. Navíc se k nim nedostanou tolik škůdci ani nemoci. Jestli máte v plánu pěstovat něco netradičního, tohle pro vás bude ideální místo.

Odpočinkový prostor pro celou rodinu

Ve skleníku si můžete vytvořit také relaxační prostor. Snadno si tu uděláte koutek na čtení, místo pro meditaci nebo zašívárnu pro děti. Záleží pouze na vaší fantazii. Musíte jen zapojit svou hlavu a přijít s jedinečným nápadem. Skleník totiž nemusí být jen pro pěstování rostlin, a to hlavně během zimy.

Zdroj: https://jhuete.com/advantages-greenhouse/
Přidat na Seznam.cz