Fly 4951951 1920

Mucholapky přestal kupovat od chvíle, kdy se umí much zbavit obyčejnou lahví od limonády

V letním období rádi otevíráme okna a dveře, abychom se nadechli vonícího a čerstvého vzduchu. Dokonalé období, které udržuje dům či byt v dobrém stavu. Díky větrání se v domě nedrží vlhkost, tudíž zamezíte vzniku plísní. Bohužel ale na druhou stranu se otevírají okna pro otravný hmyz. Přesněji tedy mouchy, které nám lezou po jídle a ostatních věcech. Lze se jich jednoduše zbavit, máme pro vás několik způsobů. 

Proč jsou mouchy tak otravné

Proč se mouchám v našich domech tolik líbí? Je to jednoduché. I mouchy mají hlad, a především dokonalý čich. Mouchy létají za pachy a vůněmi, které se linou z našich domů, a které je nesmírně lákají. Není to však jen potrava z našich zbytků, kyselá vůně a jiné lákavé dobroty pro tento nevábný hmyz. Je to také světlo, teplo a bezpečí, tudíž když se otevřou okna, na kterých nemáte sítě, jednoduše vletí dovnitř. 

Mohlo by vás zajímat:  Kocovina po bujarém večírku na sebe nenechá dlouho čekat. Zbavte se jí rychle a jednoduše
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Možné zdravotní nebezpečí

Mouchy v domě jsou sice otravné, ale neštípou a nekoušou, proto si mnoho z nás neuvědomuje možné zdravotní riziko. Mouchy lákají odpadky, hnijící zbytky a jiné námi vyhazované jídlo, které následně žvýkají a zanechávají za sebou hnědé či žluté skvrny, takzvaně muší výkaly. Tyto výkaly, které mohou být opravdu všude – na potravinách, nádobí a jinde, obsahují velké množství bakterií a jsou nositelem různých nemocí. Právě z tohoto důvodu bude ideální, se tohoto létajícího hmyzu co nejrychleji zbavit a zabránit šíření onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny vytváří v domovech útulnou atmosféru, a některé dokonce zlepšují náladu
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Držte si je od těla

Už jste si nějaké mouchy ve vašem domově všimli? Mohli byste použít mucholapky k zahubení, ale jedná o nepříjemnou věc, která po vizuální stránce vypadá nehezky, a navíc se ráda nalepí na cokoliv. Pokud se vám přilepí na oblečení, nevyperete jej. Pokud se vám mucholapka přilepí na stěny či nábytek, bude se vám složitě čistit, což může vést u nábytku k trvalému poškození. Místo mucholapky můžete použít jiné triky, které muchy polapí či zaženou.    

Mohlo by vás zajímat:  "To je můj jogurt, proč mi ho kradete? Vraťte ho do mého vozíku," obořila jsem se v obchodě na seniorku

Účinný odpuzovač much

Pro odchyt much, můžete použít vlastní rafinované pasti. K tomu můžete použít plastovou láhev, kterou ustřihnete přibližně pět centimetrů pod hrdlem. Nyní na dno lahve umístěte kus klobásy nebo trochu nějakého sirupu a druhou ustřiženou část bez víčka umístěte hrdlem do první ustřižené části. Vytvoříte tak nádobu s trychtýřkem. Takto připravenou past zavěste na klidnější místo. Pach donutí mouchy vletět dovnitř, ale ven už se jen tak lehce nedostanou. až budete mít několik much lapených, vytáhněte je a podle potřeby použijte znovu. Jestliže jste jako návnadu dali klobás, vyměňte jej, protože jistě bude zapáchat.     

Přidat na Seznam.cz