Nature 3294632 1920

Známá značka alkoholu spouští nový desetiletý akční plán udržitelnosti

Společnost Diageo, výrobce značek Johnnie Walker, Smirnoff a Guinness, oznámila 25 ambiciózních cílů ze svého plánu „Society 2030: Spirit of Progress“. Jednotlivé body plánu jsou navrženy tak, aby zajistily pozitivní dopad na svět do roku 2030. Firma tak reaguje na tzv. Akční dekádu, tedy cíle udržitelného rozvoje stanovených OSN. Na základě dlouhodobého pokroku v oblasti ESG v celosvětovém měřítku soustředí Diageo svou činnost v příštích deseti letech na tři klíčová témata. Jsou jimi podpora zodpovědného pití, prosazování začlenění a rozmanitosti a zavedení udržitelnosti procesů „od zrna až do skla“.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

„Jsme úspěšní v oblasti udržitelnosti a odpovědnosti, ale tento ambiciózní akční plán zajistí, že v příštích deseti letech půjdeme ještě dále. V každé ze tří prioritních oblastí – podpora zodpovědného pití, prosazování začlenění a rozmanitosti a prosazení udržitelnosti procesů ´od zrna až do skla´ – je naším cílem i nadále razit cestu pro ostatní, kteří nás na ní budou následovat,“ řekl Michael Holm, generální ředitel společnosti Diageo pro východní Evropu.

Mohlo by vás zajímat:  Hluk, odpadky i neúcta k přírodě. Čeští houbaři vyrážejí do lesů
Zdroj obrázku: Pixabay.com


Mezi hlavní body plánu „SOCIETY 2030: SPIRIT OF PROGRESS“ patří:


Podpora zodpovědného pití

– do roku 2030 Diageo skrze své značky osloví jednu miliardu lidí sdělením o zodpovědnosti při pití alkoholu,

– pokusí se změnit postoj pěti milionů řidičů tak, aby se vyhnuli řízení pod vlivem alkoholu,

– vzdělá více než deset milionů lidí o nebezpečí vyplývajícího z pití nezletilých prostřednictvím „SMASHED“, svého oceňovaného vzdělávacího programu o alkoholu, který nyní funguje na všech kontinentech.

Prosazení začlenění a rozmanitosti

– Diageo staví na své silné tradici rozmanitosti a do roku 2030 by firma ráda obsadila 45 % vedoucích pozic zaměstnanci z etnicky různorodého prostředí a 50 % všech vedoucích pozic ženami.

– Společnost Diageo také poskytne dovednosti a školení více než 1,7 milionu lidí, aby pomohla vytvořit prosperující sektor pohostinství.

Udržitelnost procesů „od zrna až do skla“

Mohlo by vás zajímat:  Rozum, nebo emoce: Kožešinové farmy stále vyvolávají otázky

– Diageo se zavázalo usilovat o nízkouhlíkovou budoucnost, využívat 100% obnovitelnou energii k dosažení čistých nulových emisí uhlíku v přímých operacích a spolupracovat s dodavateli na snížení nepřímých emisí uhlíku o 50 %.

– Jako první krok při plnění tohoto cíle se prestižní skotské lihovary Oban a Royal Lochnagar stanou do konce roku 2020 uhlíkově neutrální. Diageo bude také usilovat o dosažení čistých nulových emisí v Indii do roku 2025.

– Do roku 2030 firma zajistí, že na výrobu každého nápoje bude spotřebováno o 30 % méně vody, než je tomu dnes. Dosáhne tak čistého pozitivního dopadu na zásoby vody v nejvíce vytížených klíčových zásobárnách a komunitách.

– Společnost rovněž podpoří více než 150 komunitních vodohospodářských projektů po celém světě, včetně zajištění přístupu k čisté vodě, sanitaci a hygieně.

– Diageo poskytne více než 150.000 drobných zemědělců techniku pro regeneraci půdy a budování biodiverzity.

– Do roku 2030 budou všechny plastové obaly vyrobeny ze 100 % z recyklovaného materiálu a následně budou dále široce recyklovatelné.

Mohlo by vás zajímat:  Kousnutí od kočičího mazlíčka znamená náklonnost. Projevem agrese je pouze ve specifických případech


K dnešnímu dni bude také spuštěna celosvětová platforma „Sustainable Solutions“, která bude poskytovat nekapitálové financování začínajícím technologickým společnostem. Ty pak budou pomáhat společnosti Diageo rozvíjet udržitelnost v dodavatelském řetězci a jednotlivých značkách. Pomocí platformy navržené na podporu malých společností a podnikatelů při rozvoji a komercializaci jejich inovací bude společnost Diageo sdílet globální zdroje a zkušenosti, aby umožnila odemknout budoucí potenciál partnerů.

„Je zásadní, abychom jednali teď, pokud chceme zachovat tento úžasný svět, ve kterém všichni žijeme. Snížili jsme vlastní uhlíkovou stopu na polovinu a usilujeme o to, abychom se posunuli ještě dále a do roku 2030 se stali uhlíkově neutrální. Zdá se mi příhodné, že razíme cestu s lihovary Oban a Royal Lochnagar, které budou do konce roku uhlíkově neutrální,“ dodal Ewan Andrew, Chief Sustainability Officer and President, Diageo Supply & Procurement.

Zdroj: TZ

 

Přidat na Seznam.cz