Chlorophytum3

Vděčný zelenec rozzáří interiér i zahradu a jeho superschopnost oceníte především v ložnici

Zelenec (Chlorophytum comosum) je krásnou a vděčnou rostlinou pro interiéry, která vnese do domácnosti radost a čistý vzduch. Jedná se také o rostlinu, kterou mohou pěstovat i úplní začátečníci – její pěstování není náročné. Ať už je umístěná na skříni, na parapetu, či komodě, všude se jí bude dařit a bude vás těšit krásnými a převislými šlahouny. Věděli jste, že zelenec lze zasadit i do záhonu ven? I tam se rostlině bude dařit a bude se dokonale vyjímat ve společnosti jiných rostlinek.

Účinkuje jako skvělý filtr ovzduší

Zelenec patří mezi rostliny, které mají schopnost čistit vzduch a odstranit z něj až 90 % škodlivých sloučenin. Mezi tyto sloučeniny patří formaldehyd a oxid uhličitý. Takže například do ložnice bude naprosto dokonalý. Umístěte jednu rostlinu na parapet, druhou na noční stolek a třetí například na komodu. Čím více rostlin, tím lépe. A nejlepší na tom je, že stačí koupit jednu rostlinu a další nařízkovat. Máte tak několik rostlin skoro zadarmo.

Mohlo by vás zajímat:  Dopřejte svým pokojovým rostlinám příjemnou koupel. Budou svěží a plné energie
Zdroj obrázku: Freepik

Pěstování zelence

Jak jsme již zmínili, zelenec patří mezi nenáročné rostliny, které rostou na slunci i ve stínu. Nejlépe však uděláte, pokud ho umístíte na světlé místo, kde bude mít i dostatečně vlhký substrát. A pokud se stane, že ho občas zapomenete zalít, jistě vám odpustí. A pokud jej delší čas nezalijete a bude prahnout po vodě, upozorní vás sám. A to tak, že mu začnou hnědnout špičky listů. Zelenec zasaďte do substrátu pro pokojové rostliny a v době vegetace vydatně zalévejte. Hnojení doporučujeme dvakrát do měsíce. V zimním období rostlinu nehnojte a také omezte zálivku. Pozor si dávejte jen v zimě, kdy nesmí teplota klesnout pod sedm stupňů, jakmile začne teplota klesat, umístěte zelenec domů.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o pokojové rostliny je snadná. Stačí myslet na dvě pravidla a porostou do krásy
Zdroj obrázku: Freepik

Se zelencem na zahradu

Nejlepší bude, pokud zelenec zůstane v květináči, abyste jej na zimu mohli dát zpět domů. Pokud zelenec zasadíte do zeminy, budete jej muset chránit před zimou. Sázejte nejlépe na okraj záhonu k pelargoniím nebo lobéliím, se kterými vytváří nádhernou kompozici. Zelenec lze také zasadit po vykopání tulipánů. Na jeden metr čtvereční se doporučuje zasadit pět až šest sazenic.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/spider-plant/spider-plant-care-gardening-tips-for-spider-plants.htm
Přidat na Seznam.cz