Girl With Lucky Bamboo Plant

Dárek, který potěší každého: rostlina v květináči udělá radost krásným vzhledem i praktickou stránkou

Hledáte pro někoho krásný dárek k narozeninám, svátku nebo jiné příležitosti? Rostlina v květináči je ideální volbou, vydržet může i po mnoho let. Navíc tímto způsobem potěšíte prakticky každého. Jaké rostliny se hodí jako dárek? Následující druhy rostlin nejsou náročné na pěstování a mají neobvyklé vlastnosti, díky kterým jsou skvělým dárkem pro vaše blízké.

Šťastný bambus nebo narcisy

Takzvaný šťastný bambus patří do odrůdy dracén. Nejedná se proto přímo o bambus. Rostlina je spojena s pozitivní energií a učením feng šuej, takže s ní zaručeně potěšíte. Velmi jednoduchou a krásnou rostlinou jsou také narcisy. Tento druh rostlin má poměrně intenzivní vůni a díky střídavému sázení vydrží po celý rok.

Mohlo by vás zajímat:  Chuť na sladké nás může přepadnout kdykoliv. Zažeňte ji něčím zdravým a konečně zhubněte

Aloe nebo sukulenty

Aloe vera patří mezi sukulenty a vyžaduje minimální péči i zálivku. Navíc aloe můžete použít ke zdravotním účelům na popáleniny nebo jako přísadu do kosmetiky. Zvolit ale můžete i jiné sukulenty. Nejsou náročné na péči a vybírat můžete z mnoha tvarů, velikostí i barev. V létě je stačí zalévat jednou týdně a v zimě jen jednou za měsíc.

Zdroj obrázku: Pixabay

Amarylis nebo orchideje

Rostlina jménem amarylis je úžasným dárkem v zimním období, kdy kvete. Pro zdraví potřebuje jen správnou vlhkost substrátu a obdarovaný člověk si užije nádherné květy. Orchideje jsou také velmi oblíbené, ale jejich péče je trochu složitější. Pro ty, kteří mají s pěstováním zkušenosti nebo mají tento druh rostliny rádi, půjde o dokonalý dárek.

Mohlo by vás zajímat:  Proti krtkům jde bojovat i jednoduše. Vůně některých rostlin je zažene bezpečně daleko

Bylinky v květináči

Naším posledním tipem je zcela praktický dárek. Bylinky může doma pěstovat každý. Dejte k tomu možnost i svým blízkým. Věnovat jim můžete mátu, tymián, oregano, bazalku a mnoho dalších bylinek. V květináči vydrží celé roky nebo je mohou přemístit na zahradu. V každém případě si užijí krásnou rostlinu, příjemnou vůni a ještě využijí čerstvé bylinky v kuchyni.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/8117438/best-houseplants-give-as-gifts
Přidat na Seznam.cz