Plant 2877256 1920[1]

Také tmavé byty mohou zdobit pokojové rostliny. Některé druhy přítmí přímo milují

Nevíte, jak se postarat o rostliny, které pěstujete v tmavém bytě? Někdy nestačí jen osvětlení umělým světlem, ale je potřeba jim dopřát trochu více. Jestliže máte tmavý byt, který trpí nedostatkem slunečního světla, máte na výběr pouze dvě možnosti, pokud si přejete doma pěstovat rostliny. 

Některé druhy rostlin přežijí i ve tmě 

Buď si můžete pořídit rostliny, jež přežijí i náročnější podmínky, mezi které nedostatek světla rozhodně patří, nebo si můžete místnosti osvětlit pomocí LED žárovek, čímž podpoříte růst a kvetení rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o pokojové rostliny není náročná, stačí znát základní pravidla, aby krásně rostly
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud se rozhodnete pro první možnost, nabízíme seznam několika rostlin, kterým nevadí horší podmínky pro pěstování. Patří sem například kalatea, která potřebuje mít dostatečnou vlhkost vzduchu, ale nepotřebuje sluneční světlo, což může být pro některé pěstitele výhoda. Pokud se dostane na světlo, její listy se zmenší a vyblednou. Další rostlinou je diefenbachie, která se často objevuje v kancelářích. Dávejte ale pozor, protože květina je jedovatá. Její listy jsou široké a mají barevný vzor, proto je oblíbená také v domácnostech. 

Mohlo by vás zajímat:  Správná péče o orchidej v zimě aneb Dejte pozor na zálivku, teploty a přísun vzduchu

Dracéna je zvyklá na světlo, ale přímé slunce jí vadí

Sluneční paprsky ji mohou poškodit, proto ji dejte na místo, kam slunce nebude svítit. Zelenec je velmi nenáročná rostlina, vhodná pro začátečníky. Snižuje znečištění vnitřního ovzduší a bude prospívat v jakémkoliv světle. Bromélie je květina, která pochází z tropických oblastí. Rostlina nemá ráda přímé slunce, ale nesnese ani úplnou tmu. Potřebuje dostatek tepla, teplota by neměla klesnout pod 18 stupňů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Lopatkovec nepotřebuje skoro žádnou péči. Půdu můžete občas nechat vyschnout, a přestože původně pochází z tropů, přímé slunce ji může poškodit. Jestli si chcete vypěstovat jiné rostliny, které potřebují více světla, musíte se zaměřit na to, jak jim ho zajistit. Kvalitní LED žárovky vám usnadní rozhodování, je potřeba si ale rozmyslet, jestli se vám pěstování rostlin vyplatí. 

Zdroj: https://gardentherapy.ca/indoor-plants/
Přidat na Seznam.cz