Stop Komarum

Ulevte si od komářího kousnutí a pro příště mu předejděte pomocí našich tipů

Domácí prostředky proti svědění jsou mnohdy účinnější než ty kupované. Můžete vyzkoušet naše rady a tipy, jak si rychle od kousnutí ulevit. Komáři i další hmyz jsou nepříjemným zpestřením letních dlouhých večerů, když si chceme užívat na zahradě.

Zkuste cibuli nebo listové zelí

Jestli vás kousne včela nebo komár, pokaždé se vytvoří puchýřek, který svědí. Můžete vyzkoušet jako první pomoc například cibuli. Tu rozkrojte na polovinu. Její sloučeniny a éterické oleje uklidní svědění a navíc pomohou s hojením. Pomoci může i kousek zeleného listového zelí. Jeho šťáva uklidní podráždění a navíc zabrání zánětům.

Mohlo by vás zajímat:  Česnek je přirozeným prostředkem pro boj proti mšicím
Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci si můžete i kartáčkem s olejem z čajovníku. Ten také uklidní podráždění a navíc postiženou oblast dezinfikuje. Na štípanec můžete položit plátek citronu nebo použít citronovou šťávu, kterou měňte každých pět minut za čerstvou. Dnes už se vyrábějí také různá zařízení, která pomohou nejen od svědění nebo pálení, ale také mohou zbavit tělo toxinů, které hmyz vylučuje.

Jak od sebe odpudit vtíravý hmyz?

Doma si můžete snadno vyrobit jednoduchý repelent, který vás proti otravnému hmyzu bude chránit. Komáři nemají rádi voňavé bylinky, takže si můžete připravit například citron, levanduli, badyán nebo mátu. Domácí repelenty jsou levné a navíc si je můžete vyrobit, kdykoliv budete potřebovat. Lahvičky můžete použít opakovaně a také jimi podarovat své známé.

Mohlo by vás zajímat:  Proti mšicím funguje cibulový postřik, mléko nebo ocet
Zdroj obrázku: Freepik

Na výrobu jednoho repelentu si připravte 30 kapek oleje z muškátu, 30 kapek citronely, 20 kapek eukalyptu, 20 kapek levandule, 10 rozmarýnu, lžíci vodky nebo lihu, 120 ml vilínové vody, 120 ml octa a lžičku glycerinu. Všechny esenciální oleje nakapejte do lahvičky, přidejte vodku nebo líh a protřepejte. Přilijte vilínovou vodu a znovu zamíchejte. Nakonec dejte glycerin a vodu. Protřepat byste měli před každým použitím, aby se suroviny smíchaly.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/outdoor-health/home-remedies-for-mosquito-bites
Přidat na Seznam.cz