Bay Leaves White

Vavřín není pouhé koření. Jeho účinky jsou naprosto jedinečné, a přece je málokdo zná

Bobkový list neboli vavřín obohacuje chuť omáček, polévek i masa. Umí toho ale mnohem víc – například vám pomůže usnout, zmírní bolesti kloubů a rozzáří vaše vlasy. Zbaví vás také zápachu z úst, například po cibuli nebo česneku. Stačí jeden list několik minut žvýkat, případně si připravit infuzi ze tři čtvrtin šálku horké vody a lžičky nadrcených listů a tou pak ústa vyplachovat.

Vůně vavřínu uklidňuje

Vůně bobkového listu uklidňuje. Zkuste pár listů zalít horkou vodou a nechat je poblíž postele, vodní pára vám pomůže usnout. Komu naopak vavřín nevoní, jsou moli. Když vložíte dva nebo tři listy do sypkých produktů (například krupice nebo mouky), moli se jim zdaleka vyhnou. Použít můžete i vavřínový éterický olej, který nakapete do misky s jedlou sodou a postavíte do skříněk.

Mohlo by vás zajímat:  Mouchy odpudí vůně některých bylin. Budou se držet dál od zahrady i domova

Sušené vavříny můžete pálit nad ohněm, kouř z nich má totiž dezinfekční účinek. Tuto metodu se vyplatí používat zejména v chřipkovém období. V létě ale zase takový kouř odpudí komáry. Vhoďte při příštím grilování na uhlíky pár listů, provoní maso a vy se nebudete muset vypořádávat s otravným hmyzem. Navíc zlepšuje náladu, jelikož stimuluje vylučování endorfinů v mozku.

Zdroj obrázku: Freepik

Odvar hojí kůži

Odvar z bobkových listů urychluje hojení kožních lézí. Použít ho tedy můžete k omytí obličeje, zejména pokud máte sklony k akné. Koupel v odvaru z vavřínu uklidňuje bolavé klouby a svaly a pomáhá při léčbě bronchitidy. Připravit si z vavřínu můžete i čaj, který čistí tělo od toxinů. Stačí nasypat čajovou lžičku sušených listů do sklenice s vroucí vodou, nechat patnáct minut louhovat a pít třikrát denně po dobu tří dnů, abyste své tělo kompletně detoxikovali.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí bylinné směsi v zimě zahřejí a posílí obranyschopnost těla

Opláchnutí vlasů bobkovým listem stimuluje růst vlasů a eliminuje lupy. Rozdrťte pět až šest listů, nalijte na ně jeden a půl šálku vody a duste asi patnáct minut. Vychlazenou směs vetřete do vlasů půl hodiny před mytím vlasů. Po měsíci uvidíte výsledky. Vavřín se dá poměrně snadno pěstovat doma. Stačí mu slunné stanoviště s dostatkem světla a pravidelná zálivka.

Zdroj: https://twigsnaturals.com/top-8-benefits-of-bay-leaves.html
Přidat na Seznam.cz