Closeup Bee Pink Echinacea Coneflower

Zatočte se chřipkou a nachlazením pomocí jediné bylinky. Echinacea postaví zpátky na nohy

Echinacea je rostlinka všem bylinkářům dobře známá. Mnozí ji pěstují na zahradě právě pro její léčivé schopnosti. Mnoha lidem může připadat stejná jako rudbekie, ale ta je pouze okrasná. I navzdory jejich téměř identickému vzhledu vám s některými zdravotními problémy dokáže pomoci pouze echinacea, která je vyhlášená svými léčivými schopnostmi. Proč zrovna echinacea a v čem přesně je jedinečná? To vše se dočtete níže v tomto článku.

Léčivé vlastnosti echynacey

Jestliže patříte mezi ty šťastnější, máte echinaceu k dispozici na své zahradě. V ten moment si rozhodně dejte práci s tím, abyste si tyto vzácné rostlinky nasušili. Sušte zejména květy, které se pro léčbu používají. Pokud víte, že na zahradě tyto vzácné rostliny nemáte, není nic snazšího než se stavit do lékárny a koupit si sušené květy tam. Echinacea obsahuje opravdu velké množství zdraví prospěšných látek, které bojují zejména proti chřipce a nachlazení. Je proto velmi vhodné mít tuto rostlinu k dispozici preventivě. Asi nejúčinnější je užívat z echinacey bylinný čaj. Jak tento čaj připravit, si přečtěte níže.

Mohlo by vás zajímat:  Šípek zažene nachlazení a posílí imunitu. Připravte si domácí čaj, tinkturu nebo džem
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava bylinného čaje z echinacey

Jestli vás trápí chřipka a nachlazení, nejúčinnější, co si z echinacey můžete připravit, je bylinný čaj. Tento čaj si nachystejte přesně podle návodu, který je uvedený na obalu z lékárny. Dejte si pozor na to, abyste čaj neužívali déle než 10 dní, to by mohlo mít přesně opačné následky. Pokud se rozhodnete používat bylinný čaj z echinacey pouze každý druhý den, můžete tím prodloužit léčbu až na 20 dní. Velmi důležité je pokaždé tento čaj vypít co nejteplejší, studený by měl velmi mizivé zdravotní účinky. Ani ohřívat v mikrovlnce vám nepomůže, pokud vám vychladne, raději jej vylijte a uvařte si čerstvý, který opravdu dopijete teplý. Takto nachystaný čaj z echinacey je skvělým podpůrným prostředkem jak pro léčbu obyčejného nachlazení, tak i chřipky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/echinacea
Přidat na Seznam.cz