Decorating Christmas Tree 2999722 1920

Vánoční stromek vydrží jen při správné péči, ne všechny postupy jsou ty správné

Jakmile si vyberete vánoční stromek, který vám bude dělat radost celé vánoční svátky a možná až do nového roku, stojí za to mu věnovat pořádnou péči. Díky vaší péči strom vydrží a bude krásně zelený a vonící. Následujte několik níže uvedených triků a užívejte si stromu po dlouhou dobu.  

Co bude potřeba

Aby byl vánoční strom nejen na Vánoce, ale i na ostatní dny až týdny krásný a svěží, je nutné mu věnovat péči. Jak se o strom správně starat, a co budete potřebovat? 

  • živý vánoční strom
  • nůžky na stříhání větví
  • pilu na dřevo
  • kýbl či jinou větší nádobu
  • konev
Mohlo by vás zajímat:  O orchideje se postará i začátečník, při splnění několika podmínek je lze také snadno rozmnožit

Než půjdete vybírat vánoční strom, nejdříve pro něj vyberte nejvhodnější místo ve vaší domácnosti. Nejlepší místo bude tam, kde nebude strom překážet a zároveň bude viditelný ze všech místností. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak se starat o vánoční stromek

Pokud vám bude stromek stát ještě několik dnů mimo domov, zajistěte mu přísun vody. Nejlepší bude využít již zmíněný kbelík. Do kbelíku dejte vlažnou vodu, nikoliv studenou. Takto připravený strom umístěte do prostoru, kde nesvítí slunce. Také by prostor měl být chladný, nemělo by zde foukat a sněžit. 

Mohlo by vás zajímat:  Tyto pokojové rostliny ozdobí každý interiér, domácí vzduch k tomu dokonale vyčistí

Krok 2

Nyní doporučujeme přibližně o tři centimetry strom zespodu zaříznout. Je to z toho důvodu, aby mohl strom přijímat více tekutin. Stačí, když použijete ruční pilku na dřevo. Voda je pro strom velmi důležitá. Pokud na stromě vidíte suché větvičky, jednoduše je zahradnickými nůžkami ustřihněte.   

Krok 3

Po přinesení stromu domů, jej postavte do stojanu, který lze plnit vodou. Kovový stojánek, který nelze plnit vodou bude méně vhodný. Vánoční stromek již po vánočních svátcích začne opadávat. Také nedoporučujeme strom umístit do zeminy či do písku. Strom začne zahnívat a rychle hyne. 

Mohlo by vás zajímat:  Listy rostlin potřebují pravidelné čištění, ovšem i s těmi drobnými si snadno poradíte
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Krok 4

Každý den kontrolujte hladinu vody a dolévejte ji. Každý den by měla být nádržka s vodou plná. Jehličnatý strom, který nebude mít každodenní přísun vody, rychle usychá, větve se ohýbají a začínají rychle opadávat jehličky. Hlídání dostatečné zálivky stromu bude jeden z nejdůležitějších kroků.     

Přidat na Seznam.cz