Houseplants 792091 1280

Také ve tmavém bytě se může rostlinám dařit. Stačí jim dopřát něco navíc

Pěstování pokojových rostlin může být úspěšné i ve tmavém bytě, který zdánlivě vůbec nevypadá jako vhodné místo pro rostliny. Pokud však zvolíte ty správné druhy, nebo podmínky pro pěstování lehce vylepšíte, můžete se těšit na krásně rostoucí zelené rostliny, které vám budou dělat radost uvnitř bytu a stanou se příjemnou interiérovou dekorací.

Vyberte si pokojové rostliny, které nejsou náročné na světlo

První rada je velmi jednoduchá a vyžaduje pochopení nároků jednotlivých druhů pokojových rostlin na pěstování. Existují totiž druhy, které potřebují poměrně hodně světla a při jeho nedostatku trpí. Ale naopak jsou také druhy pokojových rostlin, které pochází z deštného pralesa a jsou zvyklé na omezené světelné podmínky. A právě těmto druhům se bude skvěle dařit i v tmavších bytech a na místech, kde je nedostatek světla. Skvělým příkladem je například zamiokulkas, monstera či podobné druhy.

Mohlo by vás zajímat:  Skořice je řešením proti škůdcům na pokojových rostlinách
Zdroj obrázku: Pixabay

Přidejte rostlinám zdroj světla v podobě žárovek

Dalším způsobem, jak si poradit s péčí o rostliny v tmavém bytě, je přidání světla. To bude pro mnohé pokojové rostliny skvělá zpráva a pozitivně se to projeví na jejich růstu. Konkrétně jsou vhodné nejrůznější LED žárovky. Na trhu seženete také speciální žárovky se světelným spektrem určeným přímo pro rostliny. Tyto žárovky pomohou bohatšímu růstu a příjemné zelené barvě listů. Navíc se dají zakomponovat do designově pěkných držáků a na poličky, kde zároveň vytvoří efektní podsvícený dojem a prosvětlí celý byt.

Mohlo by vás zajímat:  Při nezdravé barvě listů je třeba okamžitý zásah, rostlina může hnít

Také je dobré vytvořit rostlinám co možná nejlepší podmínky v podobě pravidelné zálivky a kvalitního hnojení. Tím je možné je částečně podpořit i při nedostatku světla. V kombinaci s tou správnou žárovkou však jistě dosáhnete úspěchu i u druhů, které jsou náročnější na množství potřebného světla.

Přidat na Seznam.cz