Leaf 3283175 1280

Rostlinná říše nabízí exempláře i pro zapomnětlivé pěstitele. Tyto druhy odpustí téměř vše

Pokud máte děravou hlavu a často zapomínáte, nezoufejte. I vy můžete doma pěstovat rostliny, které vaši zapomětlivost rozhodně nepotrestají. Budou ozdobou vašeho bytu i přes to, že jim nedopřejete pravidelnou zálivku nebo hnojivo.

Zkuste aloe vera nebo sanseveriu

Sanseveria je původem z Afriky a je to odolná rostlina. Má zelené listy, a proto dobře kontrastuje s barevnými květináči. Zalévat se může jednou týdně, protože nemá ráda nadměrnou vlhkost. Pokud na ni občas zapomenete, nic se nestane.

Filodendron má zajímavý vzhled svých listů, které mohou být tečkované, ve tvaru srdce nebo dokonce s dírami. Rostlina patří mezi okrasné a velmi snadno se udržuje „naživu“. Má ráda chladno a nepotřebuje příliš vody. Pokud bude substrát suchý, zalejte ho, ale ne moc.

Mohlo by vás zajímat:  Žloutnutí listů orchidejí je důležitým signálem. Na vině může být špatná teplota i nedostatek vody

Aloe vera je velmi oblíbená rostlina hlavně pro svou nenáročnost. Roste velmi rychle, i když jí nedopřejete mnoho vody. Vydrží teploty až 40 stupňů, takže ji stačí zalévat jednou za týden.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mezi oblíbené patří rozchodník nebo nezničitelný kaktus

Rostlina rozchodník Morganův má listy visící na stonku. Je to dokonalá rostlina pro ty, kteří chtějí oživit byt netradiční rostlinou. Můžete ji zavěsit na strop nebo umístit do macramé květináče. Rozchodník má rád světlo, ale zato nevyžaduje téměř žádné zalévání. Vyzkoušejte, jak jí to bude slušet u vás doma, a uvidíte, že se stane oblíbenou.

Mohlo by vás zajímat:  Už nikdy doma žádné můry díky trikům, které je vypudí a provoní domov

Kaktus je rostlina, kterou nezabije snad nic. Kaktusy jsou po většinu času zelené, jsou exotické a nevyžadují žádnou péči, i když mohou dorůst do výšky až jednoho metru. Kořenokvětka je po velkou část roku zelená. Koncem srpna se na ní může objevit fialový květ. Pokud se o ni nebudete starat, rozhodně jí to neuškodí. Patří mezi odolné pokojové rostliny, u kterých nehrozí vyschnutí ani když jednou nebo dvakrát zapomene na zálivku. Květina má ráda rozptýlené světlo.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/easiest-houseplants/
Přidat na Seznam.cz