Potraviny V Lednici

Už žádné vyhazování zkaženého jídla. Několik triků uchová potraviny dlouho čerstvé

Jistě každý z nás zná situaci, kdy zabalil a uschoval jídlo tak, aby déle vydrželo, a výsledek byl přesně opačný. Pokud už se vám to někdy stalo, důvodem bylo jednoznačně špatné uchování potravin. Jestli se vám ale podaří potraviny zabalit lépe, určitě vydrží mnohem déle čerstvé, voňavé a křupavé. A je jedno, jestli potřebujete uchovat nakrojenou papriku nebo kus čerstvého chleba. Jak tedy zabalit potraviny správně, by vydržely co nejdéle čerstvé?

Zdroj obrázku: Freepik

Vakuujte

Dnes už existuje mnoho přístrojů, které jsou vhodné pro domácí použití. Pokud si tedy přejete uchovávat potraviny co nejčerstvější, vsaďte na vakuování. Mnohé potraviny se kazí právě kvůli vzduchu, který k nim pronikne. Pokud tedy budete mít možnost potraviny vakuovat, uchováte jejich čerstvost a zároveň prodloužíte jejich trvanlivost. Představte si, že budete mít možnost zavakuovat a vložit do lednice otevřený sýr, uzeniny nebo třeba syrové maso.

Mohlo by vás zajímat:  Moli dokážou nadělat v kuchyni pořádnou spoušť. Jednoduchá past je pomůže zneškodnit

Potravinová folie

Jestliže nemáte možnost otevřené potraviny zavakuovat, vsaďte na starou známou potravinovou fólii, která také dokáže vyřešit problém se vzduchem, i když jej nevytlačí úplně, ale jen zamezí vniknutí nového vzduchu, což sice potraviny neochrání úplně, ale částečně tomu také pomůže. Pokud tedy můžete, rozhodně všechny otevřené potraviny přikryjte potravinovou fólií, zejména ty, které umisťujete do lednice.

Zdroj obrázku: Freepik

Vzduchotěsné krabičky

Poslední možností, jakou máte k udržení čerstvosti potravin, je použití vzduchotěsných krabiček. Jedná se o speciální krabičky, do kterých se nejprve uloží potřebné potraviny, potom se zakryjí speciálním víčkem a pomocí speciální mechanické trubičky z krabičky úplně vysajete veškerý vzduch. Koupit můžete malé krabičky na uchování sýrů či uzenin, ale i velké krabičky, do kterých se vám vejdou celé housky či čerstvý chleba. Nakoupit pár vzduchotěsných krabiček různých rozměrů je velmi dobrá investice, kterou můžete udělat.

Zdroj: https://www.savethestudent.org/save-money/food-drink/keep-food-fresh.html
Přidat na Seznam.cz