Zeleny Jecmen1

Jedinečný zelený ječmen si můžeme dopřát každý den. Pročistí tělo a doplní vitamíny

Jak nakopnout imunitu a vitalitu po zimě nebo po koronavirové nákaze? Rozhodně pomocí zelených potravin, především zeleného ječmenu, který skrývá celou řadu zdraví prospěšných látek a výborně funguje na detoxikaci organismu i doplnění potřebných vitamínů a minerálů. Je vitamínovou bombou, která vás může postavit na nohy. Stačí si připravit koktejl!

Zdroj obrázku: Freepik

Co skrývá zelený ječmen

Zelený ječmen je doslova životabudič, který obsahuje blahodárné a cenné vitamíny, především vitamín A nebo řady B (thiamin, riboflavin, pyridoxin nebo kyselinu pantotenovou), dále minerály, jako jsou vápník, železo, mangan nebo hořčík, a mnoho dalších enzymů a aminokyselin s antioxidačními účinky. Zelenou barvu nápoje pak dává chlorofyl, který má významný vliv na zpevnění pokožky, posílení kloubů nebo svalů a zlepšení fungování mozku, ale také dodá energii a pomáhá detoxikovat organismus.

Mohlo by vás zajímat:  Dvě jablka každý den udrží cholesterol na uzdě a prospějí celkovému zdraví

Smoothie na překyselení organismu

Mladý zelený ječmen je vhodný také užívat ve formě smoothie při překyselení organismu, což je v současné době často zmiňovaný problém, který může vést k rozvinutí mnoha civilizačním chorobám. Je velmi účinný při redukci nadváhy, protože pomáhá odplavit toxiny z těla, stejně jako přebytečnou vodu a nastartovat hubnutí díky enzymům, které podporují spalování tuku. Současně je ale vhodné dodržovat správný jídelníček a dostatečně se hýbat, protože zelený ječmen nefunguje jako zázračná pilulka na zhubnutí.

Mohlo by vás zajímat:  Odhalte tajemství barvy modrých brambor. K těm žlutým už se nebudete chtít vrátit
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se užívá

Mladé listy zeleného ječmene se sklízí při výšce 25 cm rostliny a po nadrcení se suší. Nejčastěji se setkáme se zeleným ječmenem ve formě tablet nebo prášku, přičemž se užívá jedna lžička rozpuštěná ve sklenici studené vody. Můžete kombinovat s banánem, pomerančem nebo sezónním ovocem ze zahrady a vypít asi 30 minut před snídaní jako koktejl. Mladý ječmen lze užívat dlouhodobě, protože nemá žádné vedlejší účinky a nelze se jím předávkovat.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/barley-grass
Přidat na Seznam.cz