Orchids 595242 1920

Uvařte své orchideji čaj. Díky speciální receptuře se na ní brzy objeví záplava květů

Orchideje jsou velmi oblíbené rostliny, které ale nejsou vhodné pro začátečníky. Mají specifické podmínky, které je potřeba jim dodat, aby nejen dobře rostly, ale také ukázaly květenství, na které se každý pěstitel těší. Nestačí jim tak jen dopřát živiny. Ty jsou ale samozřejmě důležité a zajistit je můžete i pomocí domácích prostředků. Jedním z nich jsou banánové slupky.

Jak můžete slupku použít jako hnojivo na orchideje?

Jak funguje slupka? Je to součást banánu, kterou většinou vyhazujeme. Přitom má v domácnosti tolik využití, zvlášť pokud máte doma orchideje. Nemusíte už spoléhat na žádné chemické prostředky, které jsou většinou neúčinné a rostlinám nedodají tolik živin. Proto je dobré myslet i na domácí metody, mezi které rozhodně patří i použití banánových slupek.

Mohlo by vás zajímat:  Krtky vyžene ze zahrady pach lidských vlasů a zvířecích chlupů

Slupky jsou levnou metodou, jak rostlinám dopřát živiny, které jinde nedostanou. Slupky obsahují fosfor, draslík, hořčík nebo vápník. Je to sestava živin, která podpoří kořeny rostlin a díky které rostliny hodně rychle porostou. Ochráníte je také před škůdci nebo chorobami. Právě na květy orchideje se každý těší, proto můžete slupky využít právě na hnojení.

Zdroj obrázku: Pixabay

Udělejte orchidejím banánový čaj

Orchidejím můžete dopřát například čaj vyrobený z banánových slupek. Tekutý kondicionér ulehčí vstřebávání živin. Můžete si být jisti, že rostlina dostane všechny živiny. Jak ale banánové hnojivo vyrobit? Slupku nakrájejte na menší kousky a usušte je v troubě. Poté je ještě můžete rozdrtit mixérem nebo mlýnkem. Prášek pak nasypte do sklenice horké vody a nechte vychladnout. Pak už můžete hnojivo používat.

Mohlo by vás zajímat:  Pivo zredukuje na zahradě škůdce a dodá rostlinám živiny

Připravit si můžete také odvar z banánových slupek. Tři slupky dejte do velké sklenice, zalijte dvěma litry teplé převařené vody a nechte dva nebo tři dny na tmavém místě při pokojové teplotě. Poté tekutinu sceďte a nalijte výluh do plastové lahve. Slupky ale můžete také položit do květináče s orchidejí.

Zdroj: http://vietlinh.us/collection/2019-banana-as-fertilizer-for-orchids.asp
Přidat na Seznam.cz