Beautiful Woman Putting Fresh White Flowers Into A Vase

Krásná kytice potěší každou ženu. S netradičními triky budou květy dělat radost delší dobu

Kytice čerstvých květin se v mnohých domácnostech objevily po Mezinárodním dni žen. Je ale hezké darovat kytičku jen tak, že si muž vzpomněl nebo šel zrovna okolo květinářství a nějaké neodolal. Květiny jsou velmi sympatickým dárkem, bohužel ale ve váze nevydrží tak dlouho, jak bychom si přáli. Můžete ale jejich čerstvost prodloužit pomocí několika triků.

Kytice patří mezi nejoblíbenější dárky

Jak prodloužit čerstvost řezaných květin? Existuje na to několik jednoduchých triků. Budete k tomu navíc potřebovat pouze prostředky, které najdete doma. Květiny jsou univerzálním dárkem, protože snad neexistuje žena, které by se rostliny nelíbily. Někdo má ale radši květiny v květináči, jiný si zase potrpí na ty ve váze. Ty potřebují nejen pravidelně měnit vodu, ale také je třeba je ještě před vložením do vody upravit.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory budou rychleji uvařené díky jedlé sodě a dobré přípravě

Květiny mohou váš domov zdobit několik dní, ale můžete jim svépomocí ještě několik dní přidat. A jaké triky jsou k tomu potřeba? Nejdříve je nutné oříznout jejich stonky. Tím se do květin dostane více vody a ony pak déle vydrží čerstvé a květy budou otevřené. Květiny by pak neměly stát na teplém místě, protože budou rychleji uvadat.

Zdroj obrázku: Freepik

Znáte sáčky, které dostanete s květinami? Zkuste je použít

Ke každé koupené kytici květin byste měli v dobrém květinářství dostat také sáček, který by se měl přisypat do vody, do které budete kytici dávat. Nedává se jen tak pro nic za nic. Jestli ho ale používat nechcete, můžete si pomoci i domácími metodami, které vodu osvěží stejně a prodlouží čerstvost květin. Můžete do vody nalít například trochu bělidla.

Mohlo by vás zajímat:  Na kukuřici v plechovce zapomeňte. Dokonalou chuť si užijete jedině díky celému klasu

Vhodné je také nasypat do vody trochu cukru. Ten bude na květiny působit jako kondicionér a vy se pak můžete z květů těšit mnohem déle. Vhodné je také hodit do vody aspirin nebo měděnou minci – tím zabráníte šíření bakterií a rostliny budou vypadat skvěle.

Zdroj: https://www.proflowers.com/blog/how-to-make-flowers-last-longer
Přidat na Seznam.cz