Icy Grass Winter After Freezing Rain Nature Winter Background

Uložte správně svou zahradu k zimnímu spánku. Na jaře se znovu probudí do krásné zeleně

Začátek zimy je období, kdy je dobré pečovat o své zdraví a imunitu. Stejně tak je to vhodné období k přípravě zahrady na zimu, její vyčištění a ochranu rostlin před blížícím se mrazem. Začněte důkladným úklidem a shrabáním listí. Je to důležité pro stav trávníku a rostlin, které v něm rostou. Pokud listy neshrabete, podpoříte tvorbu plísní a množení nebezpečných výtrusů hub.

Posekejte trávu

Na podzim se trávník seká jen zřídka, jelikož tráva neroste tak rychle. I tak ale koncem října nebo začátkem listopadu trávu naposledy posečte, na jaře pak bude růst rychleji. Optimální délka trávy by měla být asi 4 centimetry, kratší by byla náchylná na mráz. Nezapomeňte půdu ochránit před povětrnostními podmínkami. Okopání zeminy brání erozi a eliminuje škodlivé parazity a plevel. Nezapomeňte ještě mulčovat, aby zem příliš nepromrzla.

Mohlo by vás zajímat:  Jezírko či malý rybníček dodá každé zahradě osobitý ráz, celek doplní krásné rostliny

Stromy a keře chraňte ořezáním jejich větví. Nejlepší je to udělat na začátku podzimu, kdy jsou na větvích stále listy. Rostliny lze před zimou chránit několika způsoby. Nejdůležitější je hojná zálivka před prvním mrazem, abyste rostlinám zajistili dostatečnou půdní vláhu. Rostliny také přikryjte speciálním rounem, které je ochrání před chladem.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravte rostliny v květináči

Samozřejmě byste měli chránit i rostliny, které nerostou přímo v půdě, ale v květináčích. Nejprve odstraňte ty uvadlé a slabé, které zimu nepřežijí. Půdu, která po nich zbyla, rozložte na další plodiny na zahradě. Květináče, ve kterých byly rostliny dosud uložené, důkladně umyjte a připravte na další sezónu.

Mohlo by vás zajímat:  Při přesazování orchidejí je třeba dodržet některé zásady, aby i nadále dobře rostly

Do nové půdy umístěte pouze ty rostliny, které plánujete dál pěstovat. Suché rostliny vyhoďte, jelikož z nich na jaře stejně nic nezůstane. Úklid zahrady před zimou není snadný úkol. Nejspíš vám zabere pár dní, abyste všechny rostliny řádně ochránili před přicházejícími mrazy. Následné úsilí se ale rozhodně vyplatí a na jaře přinese své ovoce.

Zdroj: https://www.almanac.com/protecting-your-garden-frost
Přidat na Seznam.cz