Asian Woman Gardener Casual Clothes Take Care Plants Holding Pot With Plant After Transplanting Plant Into New Pot Room Home While Hobby Activity Concept Home Garden

Originálně zasazené květináče se stanou zajímavou dekorací. Nebojte se popustit uzdu fantazii

Květiny, ať se jedná o pokojové, nebo ty zahradní, patří mezi největší dekorace domu nebo bytu. Proto je vhodné je mít zasazené ve květináčích nebo jiných nádobách, které budou vyhovovat nejen vašemu vkusu, ale také aby měla rostlina dostatek místa na kořeny, které se budou postupně rozrůstat.

Jestli máte fantazii, místo květináčů použijte jiné předměty

Neobvyklý nápad, kam zasadit květinu, je například stará židle. Tu můžete obrousit, namalovat ji živou barvičkou, v sedadle vyříznout díru a máte skvělé místo na rostliny, které jen tak někde neuvidíte. Použít můžete také kovové vědro, které bude skvěle ladit se zelení rostlin. Můžete ho umístit kamkoliv na zahradu nebo před vstupní dveře.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro úsporné zalévání zahrady: využít lze dešťovou vodu nebo mulčování

Použít můžete jak kovové kbelíky, tak i ty plastové, pomoci mohou také lavory nebo staré plechové vany. I z těch si snadno můžete vytvořit malou zahrádku, která bude potěchou nejen pro oko. Kbelíky můžete pomalovat různými barvami, na této aktivitě se mohou vyřádit především malé děti.

Zdroj obrázku: Freepik

Palety nejsou jen na jedno využití, stejně jako plechovky

Zajímavým květináčem mohou být prázdné plechovky. Jestli si často kupujete pití v plechovkách, už je nemusíte vyhazovat. Můžete je pomalovat nebo ozdobit stužkou a třeba zavěsit s malou rostlinkou. Využít se dají také dřevěné palety, které se používají často k sestavení nábytku. Nabarvit je můžete, jak je libo, a rostlin se do nich vejde spousta.

Mohlo by vás zajímat:  Čistý a svěží vzduch můžete mít i ve svém domově. Inspirujte se jednoduchými triky

Jestli vám zrovna došly květináče a nemáte jiné nádoby, vyzkoušet můžete také sklenice, do kterých se vejdou sice jen malé květiny, ale jako první pomoc při přesazování určitě poslouží. Stejně tak bude dobře vypadat i starý nábytek. Nevejde se vám do něj jedna květina, ale rovnou celá zahrádka. Dobře působí také cedník, který díky jeho držadlům můžete různě zavěsit. Co se týče květin, je jim jedno, v čem budou růst, protože jim stačí kvalitní zemina a důkladné zalévání.

Zdroj: https://gilmour.com/transplanting-when-how-to
Přidat na Seznam.cz