Closeup Shot Beautiful White Petaled Narcissus Flower Blurred Background

Narcisům nesvědčí nízké teploty, bohatě pokvetou na slunci a při dostatku zálivky

Narcisy jsou žluté květiny vyrůstající z cibulek. Jsou to jedny z prvních květin, které na jaře vykouknou, a jsou tak předzvěstí konce zimy. Tento druh je oblíbený zejména proto, že se dá pěstovat jak na zahrádce, v květináči, tak vypadá krásně i ve váze. Zároveň nejsou narcisy na pěstování nijak zvlášť náročné. I přesto se ale může stát, že narcisky nebudou kvést tak, jak byste si přáli. V tomto případě se zaměřte na následující faktory.

Cibulky a rašící květy jsou náchylné na omrznutí

Věc, na kterou byste se měli zaměřit, ještě než sazeničky vůbec umístíte do půdy, je doba, kdy tak učiníte. Cibulky narcisů se zpravidla sázejí na podzim, tudíž mezi zářím až listopadem. Pokud jste je vysadili později, mohlo se stát, že cibulky nebyly schopny do tak hluboce zmrzlé půdy zakořenit. Tím pádem vám v období jarního rašení (březen–květen) nebudou kvést.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené azalky jsou nenáročné, při pěstování stačí dodržet pár jednoduchých pravidel

I když ale zasadíte květinu ve správný čas, může se stát, že v průběhu zimy omrzne. Jako prevence tohoto problému se doporučuje rostlinky nejpozději na konci listopadu zakrýt. Pokud chcete sázet již rašící cibulky, udělejte to až na jaře, kdy již teploty nejsou tak nízké.

Pokud je neobvykle chladné jaro, kvetení rostlin se mírně opozdí, v tomto případě ale nezoufejte, akorát chvilku počkejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Poskytněte květinám vhodné místo pro růst

I když narcis není na podmínky nějak náročný, stále je dobré několik pravidel dodržovat. Nejlépe se rostlinkám bude dařit v úrodné, mírně kyselé a dobře propustné půdě. Zejména na jaře je potřeba půdu dostatečně zalévat. Dále zkuste zvolit místo s dostatkem slunečního záření. Narcis nebude strádat ani v mírně zastíněné oblasti, ale většímu stínu se vyhněte.

Mohlo by vás zajímat:  Balkonové rostliny je třeba před zimou správně chránit

Dejte pozor na škůdce

I když nejsou narcisy pro hlodavce příliš chutné, i tento případ může nastat. Hlodavci většinou pro tento druh nejsou velkým problémem, jelikož se jedná o vcelku odolný organismus. I tak ale stojí za to zkontrolovat, zda se na nich známky okousání nevyskytují.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/daffodils
Přidat na Seznam.cz