Jezirko2

Mnoho lidí sní o krásné zahradě, ale neumí o ni správně pečovat

Snad každý majitel domu touží po tom, aby měl krásnou a udržovanou zahradu, kam bude moci pozvat přátele a odpočívat. Aby však byla zahrada krásná a určená pro tyto potřeby, musíme se o ni řádně starat. Trávník by měl být pravidelně sekán a rostliny by měly být pravidelně ošetřené. Krásná zahrada vyžaduje neustálou péči, a to od jara až do podzimu. Bohužel se najde mnoho lidí, kteří své zahradě neposkytují tolik péče a nechávají ji ve špatném stavu.

Nesprávně sekaný trávník

Začněme tedy nesprávnou technikou sekání trávníku. Jak tedy sekat trávník, aby zdobil zahradu? Podle mnohých odborníků by měl být trávník sekán jednou týdně. Jedině tak bude vypadat krásně. Trávník by měl být sekán přibližně o třicet procent své výšky. Dalším negativem je sekání suchého trávníku. Můžete jej totiž vytrhat i s kořeny, což je jistě špatné. Dopřejte trávníku raději vodu a jakmile bude opět zelený, sekejte. Pozor také na nože na sekačce. Ty musí být ostré.

Mohlo by vás zajímat:  Semínka z dýně je škoda vyhodit. Nasušené budou vždy po ruce jako zdravá svačinka
Zdroj obrázku: Freepik

Rostliny na nevhodném místě

Rostliny na nevhodném místě jsou odsouzené k záhubě. Proto byste si před zakoupením měli místo pečlivě naplánovat. Prohlédněte si obal na rostlině či semenech a poskytněte jim správné místo. Mnoho rostlin preferuje slunné místo, zatímco jiné upřednostňují polostín či úplný stín. Další chybou se může stát výsadba rostlin v těsné blízkosti.

Nedostatečné zalévání na zahradě

Stává se, že mnoho lidí zalévá zahradu v nevhodné době nebo příliš málo. Jistě stojí za to vědět, že pokud zahradu zaléváte v horku, mohou se na rostlinách objevit žluté skvrny. Pokud jde o zalévání trávníku, je nejlepší ho zalévat ráno a večer. Voda bude mít čas, aby se vsákla hlouběji a nebude se vlivem slunce odpařovat. Mladý trávník zalévejte alespoň dvakrát denně. U starších trávníků je dobré zalévat pouze jednou týdně. Ovšem také záleží na počasí.

Mohlo by vás zajímat:  Proti škůdcům v zahradě působí česnek, ocet, káva nebo vazelína
Zdroj obrázku: Freepik

Nesprávné hnojení

Je dobré vědět, že byste měli věnovat pozornost hnojivům s vyšším obsahem dusíku. Pokud takové hnojivo poskytnete rostlině příliš pozdě, můžete oddálit kvetení rostliny. Hnojení touto složkou ukončete v červenci. Od srpna do poloviny října doporučujeme používat fosforečná a draselná hnojiva.

Jak zalévat různé druhy rostlin

Ovocné stromy – jabloně, hrušky a švestky – by měly být zavlažovány od února do léta. Broskve během prvních jarních týdnů. A třešně a meruňky až po sklizni nebo přímo při dozrávání plodů. Jehličnany zalévejte od poloviny června a borovice také. Okrasné rostliny od prvních jarních týdnů.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/10-gardening-mistakes-that-are-killing-your-plants-52114
Přidat na Seznam.cz