Šváby do našeho domova snadno nalákají zásoby jídla. Nenechte se vyjídat odporným hmyzem, zakročte včas

Mít doma šváby nechce nikdo. Pouhý pohled na ně způsobuje znechucení a nepohodlí, u některých lidí dokonce úzkosti. A co víc, švábi šíří bakterie a viry, které jsou pro člověka nebezpečné. Pokud na ně tedy doma narazíme, je třeba co nejdříve přijmout opatření, abychom je co nejdříve z našeho obydlí vyhnali.

Proč se švábi stahují do domů a bytů?

Švábi se do domů a bytů stahují kvůli snadno dostupné potravě. Jedí zbytky jídla, které lidé vyhazují nebo je nechávají bez dozoru, takže pokud se chcete jejich návštěvám vyhnout, důkladně uklízejte byt a nenechávejte nikde zbytky. Pokud se ukáže, že už se švábi v bytě usadili, nemusíte utrácet velké peníze za dezinsekci. Nejprve vyzkoušejte několik domácích a levných způsobů, které mohou být stejně účinné.

Mohlo by vás zajímat:  Malé žluté ovoce má skvělé účinky nejen na tělo. Celá domácnost bude díky němu zářit
Zdroj obrázku: Freepik

Švábi nesnáší některé pachy. Patří mezi ně například bobkový list, který můžete dát na místa, kde jste tento hmyz spatřili. Nasypte ho také do všech zákoutí v kuchyni, například pod sporák, dřez nebo kolem odpadkového koše. Účinně je zaplaší také kyselé prostředí. Vymačkejte šťávu z jednoho citronu, smíchejte s malým množstvím vody a nastříkejte na místa, že se švábi drží. Citron tato místa zároveň vydezinfikuje.­

Šanta voní kočkám, ale švábům ne

Pokud máte doma kočku, nejspíš už jste se setkali s bylinkou s názvem šanta kočičí. Zatímco kočky se jí většinou nemůžou nabažit, švábi ji přímo nenávidí. Umístěte sušenou bylinku do malých propustných sáčků a zavěste je do skříněk, kde skladujete potraviny. Nezapomeňte listy pravidelně vyměňovat, aby aroma dokázalo škůdce zaplašit.

Mohlo by vás zajímat:  Patrik: Našel jsem na zahradě něco, co mohlo zabít našeho psa. Nebyl jsem jediný, koho mazlíček byl ohrožován

Pokud do rozprašovače nalijete ocet a přidáte pár kapek mátového oleje, vyrobíte si roztok, který šváby odpudí. Důkladně ho aplikujte na všechna místa, kde se může hmyz skrývat, zejména v koupelně. Poslední možností je rozsypat po domě nebo bytě sušený česnek či sušenou cibuli v prášku. Pro zvýraznění vůně můžete přidat i trochu drcených bobkových listů.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-roaches-in-your-home/
Přidat na Seznam.cz