Woman S Hand Holding Cockroach Swimming Pool Background Eliminate Cockroach House Hotel

Šváby do našeho domova snadno nalákají zásoby jídla. Nenechte se vyjídat odporným hmyzem, zakročte včas

Mít doma šváby nechce nikdo. Pouhý pohled na ně způsobuje znechucení a nepohodlí, u některých lidí dokonce úzkosti. A co víc, švábi šíří bakterie a viry, které jsou pro člověka nebezpečné. Pokud na ně tedy doma narazíme, je třeba co nejdříve přijmout opatření, abychom je co nejdříve z našeho obydlí vyhnali.

Proč se švábi stahují do domů a bytů?

Švábi se do domů a bytů stahují kvůli snadno dostupné potravě. Jedí zbytky jídla, které lidé vyhazují nebo je nechávají bez dozoru, takže pokud se chcete jejich návštěvám vyhnout, důkladně uklízejte byt a nenechávejte nikde zbytky. Pokud se ukáže, že už se švábi v bytě usadili, nemusíte utrácet velké peníze za dezinsekci. Nejprve vyzkoušejte několik domácích a levných způsobů, které mohou být stejně účinné.

Mohlo by vás zajímat:  Žahavé bylině se mnozí vyhýbají, přitom rostlinám vdechne život a zbaví je škůdců
Zdroj obrázku: Freepik

Švábi nesnáší některé pachy. Patří mezi ně například bobkový list, který můžete dát na místa, kde jste tento hmyz spatřili. Nasypte ho také do všech zákoutí v kuchyni, například pod sporák, dřez nebo kolem odpadkového koše. Účinně je zaplaší také kyselé prostředí. Vymačkejte šťávu z jednoho citronu, smíchejte s malým množstvím vody a nastříkejte na místa, že se švábi drží. Citron tato místa zároveň vydezinfikuje.­

Šanta voní kočkám, ale švábům ne

Pokud máte doma kočku, nejspíš už jste se setkali s bylinkou s názvem šanta kočičí. Zatímco kočky se jí většinou nemůžou nabažit, švábi ji přímo nenávidí. Umístěte sušenou bylinku do malých propustných sáčků a zavěste je do skříněk, kde skladujete potraviny. Nezapomeňte listy pravidelně vyměňovat, aby aroma dokázalo škůdce zaplašit.

Mohlo by vás zajímat:  Jak chránit své rostliny před mrazem?

Pokud do rozprašovače nalijete ocet a přidáte pár kapek mátového oleje, vyrobíte si roztok, který šváby odpudí. Důkladně ho aplikujte na všechna místa, kde se může hmyz skrývat, zejména v koupelně. Poslední možností je rozsypat po domě nebo bytě sušený česnek či sušenou cibuli v prášku. Pro zvýraznění vůně můžete přidat i trochu drcených bobkových listů.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-roaches-in-your-home/
Přidat na Seznam.cz