Ukliďte svůj domov za pár minut, nepotřebné věci stačí schovat nebo vyhodit

Tito tipy jsou pro lidi, kteří ať se snaží, jak chtějí, nedokážou ve svém domově vytvořit pořádek. Může za to spousta věcí na jednom místě nebo otevřené police, ale také spousta jiných věcí. Poradíme vám, jak se s tím vypořádat a uspořádat svůj domov tak, aby vypadal a byl krásně uklizený.

1. Kuchyně

Problémem kuchyní je příliš mnoho věcí na kuchyňském pultu. Zamyslete se nad tím, jestli není lepší, některé věci uklidit do skříněk. Týká se to i kuchyňských spotřebičů. Ty, co používáte každý den, můžete nechat na lince (kávovar, smoothie mixér). Ty, které používáte jen občas, například jednou za týden, můžete ale schovat do skříňky (fritéza nebo domácí pekárna). Existují ale i takové, které již nepoužíváte vůbec. Těch je lepší se zbavit úplně.

Mohlo by vás zajímat:  Jaro je ideální pro velký úklid nebo rekonstrukci. S dobrým plánem půjde vše hladce

2. Čisticí prostředky tam, kde je potřebujete

Dejte si do koupelny kbelík nebo krabici s čisticími prostředky. Jedině tak můžete ihned vyčistit umývadlo, kdykoli bude vypadat zašle. To vám ušetří spoustu času. V kuchyni zase skladujte podobnou krabici s kuchyňskými čisticími prostředky. Je mnohem snazší uklízet průběžně, než když až to je nutné.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

3. Zbavte se odložených věcí

Právě jste skončili s úklidem, ale přesto to u vás doma vypadá neuspořádaně? Hledejte zejména otevřené police, kam ukládáte více drobností. Věci, které nemají žádnou hodnotu, vyhoďte. Ty, které potřebujete, ale vypadají nevzhledně, ukliďte do skříněk. Narovnejte knihy a DVD.

4. Kupte si robotický vysavač

Je to trochu investice, ale budete z ní hodně těžit. Robotický vysavač udělá spoustu práce za vás.

Mohlo by vás zajímat:  Prezidentská dieta slibuje zázrak: za jediný týden lze zhubnout až 6 kilogramů

5. Zbavte se svých zlozvyků

Ihned si po sobě uklízejte. Neumyté nádobí hned umyjte nebo vložte do myčky. Špinavé oblečení hned dávejte do koše na prádlo.

6. Požádejte o pomoc

Zkusili jste všechno a výsledek se nedostavil? Požádat o pomoc není nic špatného. Můžete například rozdělit práci mezi členy rodiny, nebo si najmout někoho, kdo by vám s úklidem pomohl.

Přidat na Seznam.cz