Mosquito 1332382 1920

Ubraňte se náletům komárů přírodní cestou pomocí bylinek či obyčejné zeleniny

Komáři jsou velmi rozšířeným hmyzem, který nás dokáže potrápit nejen v létě. V boji proti komárům můžeme vytasit nejen chemicky upravené přípravky, ale také přírodní ingredience. Sáhněte (nejen) do spižírny a zbavte se komárů jednou provždy!

Cibule

Stačí, když na parapet položíte plátky čerstvé cibule. Komáři se vyhnou vašemu oknu obloukem. Cibule poslouží stejně dobře ve formě pokrmu, kdy se tělesná vůně stává pro komáry nesnesitelnou. Cibulí lze také potřít štípance, má protizánětlivé vlastnosti, proto je účinným pomocníkem proti zanícení i pálení.

Mohlo by vás zajímat:  Od návštěv našeho doma mravence odradí specifické vůně
Zdroj obrázku: Pixabay

Česnek

Stejně dobře jako cibule pomůže s komáry obyčejný česnek. Jednou variantou je potření pleti česnekem, druhou jeho konzumace. Tato varianta je vhodná na sólové aktivity, jelikož česnek není libou vůní ani pro lidské společníky.

Šalvěj

Rozdrťte listy šalvěje a vzniklou hmotou potřete kůži. Vůně šalvěje je pro komáry nepříjemná, avšak ne na dlouho. Pokud se chcete věnovat venkovním aktivitám, pomůže stejně dobře esenciální šalvějový olej. Jeho koncentrovaná vůně vydrží déle a nezničíte přitom celý keř. 

Mohlo by vás zajímat:  Nedovolte, aby se z vašeho domova stalo mraveniště. Malý hmyz vyžene generacemi osvědčená metoda

Mentolová mast

Tato mast slouží nejen proti rýmě, ale také proti komárům. Potřete-li si části těla mentolovou mastí, přestanete komáry lákat. Stejně tak je však mentolová mast velmi aromatická pro lidský nos. S použitým množstvím tak buďte opatrní.

Zdroj obrázku: Pixabay

Heřmánek a měsíček

Zahřejte 2,25 dcl olivového oleje, přidejte květy měsíčku, přikryjte a odstavte. Po vychladnutí na pokojovou teplotu přelijte olej do vzduchotěsné nádoby. Takto nechte olej stát po dobu dvou týdnů, přičemž jej každý den protřepejte. Olej následně ve vodní lázni smíchejte s včelím voskem (30 g), po jehož rozpuštění přidejte extra silný heřmánkový čaj (3 dcl). Tyčovým mixérem směs mixujte do doby, než vznikne krémová konzistence. Následně přidejte levandulový esenciální olej a krém užívejte stejně jako běžný z obchodu. 

Mohlo by vás zajímat:  Nenávidění slimáci jsou opravdový postrach. Ochraňte svou zahradu před jejich invazí včas

Elektrický větrák

V létě velmi oblíbený způsob, díky kterému pomůžeme ochlazení organismu. Stejně tak účinné jsou větráky v boji proti komárům, pro které je rychlý proud vzduchu velmi nevítaným společníkem. 

Přidat na Seznam.cz