Mravenci1

Vyžeňte mravence ze své zahrady jednou provždy. Tu nejúčinnější pomoc najdete v kuchyni

Mravenci jsou obvykle cenným spojencem při péči o zahradu, ale nesmíte jich mít na zahradě příliš mnoho. V takovém případě mohou začít ničit rostliny i dřevěné zahradní vybavení. Navíc podporují přítomnost mšic. Naštěstí existují domácí metody, kterými se můžete zbavit nechtěného hmyzu na zahradě, aniž byste museli použít silnou chemii.

Přírodní způsoby z kuchyně, které je zaručeně odradí

Můžete se samozřejmě spolehnout na profesionální prostředky ze zahradnictví, ale měli byste vyzkoušet domácí metody, které nebudou obsahovat žádnou chemii. Vyženou mravence, ale budou zcela bezpečné pro domácí mazlíčky a malé děti. Potřebovat přitom budete jen suroviny, které máte neustále ve své kuchyni. Co můžete použít?

Mohlo by vás zajímat:  Zácpa je odrazem špatného životního stylu. Správný jídelníček vrátí trávení do normálu

Skořice i jedlá soda účinně bojují s mravenci

Aroma skořice je pro lidi velmi příjemné a často ji přidáváme do oblíbených dezertů, ale pro hmyz se jedná o agresivní vůni, které chtějí uniknout. Posypte tímto kořením místa, kde se mravenci vyskytují nejvíce, nebo kolem rostlin, které před nimi chcete ochránit. Uvidíte, že se tam příliš dlouho zdržovat nebudou a raději se přestěhují do jiné zahrady.

Zdroj obrázku: Freepik

Kávová sedlina vám také dobře poslouží. Použít ji můžete stejně jako skořici. Odradíte díky tomu hmyz od návštěvy své zahrady, ale také kreativně využijete zbytky z kuchyně, které byste normálně vyhodili do koše. Jedlá soda nebo prášek do pečiva jsou univerzální prostředky v domácnosti. Použít je můžete i na zahradě proti mravencům. Bílým práškem posypte místa, kde se nejvíce zdržují, a snadno se jich zbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Chemická hnojiva vůbec nejsou potřeba. Rostlinám lépe prospějí přírodní prostředky

Ocet je další levnou a velmi účinnou metodou

Ocet je dalším univerzálním produktem, který najdete ve své kuchyni. Smíchejte ho s vodou ve stejném poměru a snadno získáte účinný prostředek proti mravencům. Přidat můžete také pár kapek kozlíku lékařského, nalít směs do láhve s rozprašovačem a postříkat všechny povrchy, kde se tento hmyz hromadí. Ocet není příjemný pro nikoho a mravenci nejsou žádnou výjimkou. Uvidíte, že se brzy vzdálí z vaší zahrady a rostliny budou v bezpečí.

Zdroj: https://www.happysprout.com/gardening/how-to-get-rid-of-ants-in-garden/
Přidat na Seznam.cz