Housefly 3683002 1280

Otravné mouchy dokážou zkazit příjemný letní den. Vyzrajte na ně pomocí našich triků

Také rádi trávíte čas venku? Užíváte si sluneční paprsky a dny na čerstvém vzduchu? Avšak zatímco sedíte venku, abyste se zahřáli na slunci, trápí vás otravné mouchy. Podobné je to, když otevřete okna, abyste vyvětrali. Přestože mouchy neštípou ani nekoušou, mohou přenášet různé bakterie, které způsobují nemoci. Jak se tohoto otravného hmyzu zbavit? Vyzkoušejte některý z následujících triků!

Domácí past na mouchy

Asi nejznámějším domácím prostředkem proti mouchám jsou pasti:

  1. Mýdlová past: tato metoda je efektivní, jednoduchá a s použitím základních domácích prostředků, které pravděpodobně máte po ruce. Budete potřebovat nádobu s širokým hrdlem nebo např. zavařovací sklenici. Nalijte do nádoby prostředek na mytí nádobí (nejlépe s ovocnou vůní) do výšky cca 2,5 cm. Doplňte centimetrem vody a promíchejte. Mouchy přiláká vůně mycího prostředku a utopí se ve vodě.
  2. Další užitečná domácí past je vyrobena z prázdné 2litrové plastové lahve. Odřízněte horní část lahve, otočte ji vzhůru nohama a znovu ji připevněte ke zbytku lahve. Poté použijte jako návnadu cukr nebo ocet uvnitř lahve. Mouchy se nachytají na tuto návnadu, vletí do lahve, ale už nebudou moci vyletět zpátky.
Mohlo by vás zajímat:  Mšice můžou zaútočit kdykoli. Nachystejte na ně postřik, který je zahubí a neublíží rostlinám
Zdroj obrázku: Pixabay

Vyrobte si repelent!

Dalším oblíbeným způsobem, jak se zbavit much, je odpuzovač či repelent. Jeho výroba je velmi snadná a rychlá. Pokud některou z ingrediencí pro výrobu nemáte doma, snadno ji seženete v supermarketu nebo v drogerii.

Nejprve si připravte lahvičku s rozprašovačem. Naplňte ji vodou a přidejte buď kajenský pepř, nebo nějaký éterický olej (máta, levandule, bazalka, citronová tráva). Lahvičku protřepejte, aby se přísady smíchaly. Směs poté můžete stříkat kolem oken, dveří nebo okolo zahradního posezení. Opakujte cca každé 3 dny.

Mohlo by vás zajímat:  "Při výskytu mšic se obejdu bez chemie, stačí zajít do kuchyně." Škůdce zlikviduje jedlá soda

Pěstujte bylinky

Pokud máte kolem svého domu záhony, vysaďte bylinky. Mouchy nemají rády mátu, levanduli a bazalku. Účinný je také měsíček. Bylinky můžete samozřejmě zasadit také do květináčů, které umístěte poblíž dveří a oken a v místech, kde chcete trávit čas venku. Dejte si květináče s bylinkami i do kuchyně, tak ji ochráníte, pokud se mouchy dostanou dovnitř bytu.

Přidat na Seznam.cz