Garlics Kitchen

Lidé začali do záhonů dávat česnek. Zjistili totiž, že hraboš jde potom úplně jinam

Všimli jste si poškozených květinových záhonů, suchých rostlin a dutých tunelů ve své zahradě? Pak si můžete být jistí, že ve vaší zahradě se ubytoval hraboš. Tento polní nenápadný hlodavec rád kouše kořeny rostlin. Máme-li byť jen náznak podezření, že naši zahradu drancuje právě tento vetřelec, musíme jednat rozhodně. Chceme-li vyhnat hlodavce humánním způsobem, pak k tomu existuje ideální metoda.

Poznejte svého nepřítele

Hraboš je malý hlodavec, který nepřesahuje hmotnost 30 gramů a na první pohled se může podobat křečkovi nebo myši. Toto nenápadné stvoření by vás však nemělo zmást, protože často bez povšimnutí ničí vše, co máme na zahradě nebo na pozemku. Nejvíce ho zajímají semínka a jejich nepřítomnost dokáže nahradit okusováním kořenů, které nahlodává z dutých tunelů i se stonky, či dokonce kůrou ze stromů. I když je hraboš malý, dokáže nadělat velké škody.

Mohlo by vás zajímat:  Roztomilý, ale nebezpečný. Před hrabošem není žádná rostlina v bezpečí, malého záškodníka vyžene česnek

Ne vždy je možné nachytat tohoto hlodavce přímo při akci, takže musíte mít oči otevřené dokořán. Výstražná kontrolka by se měla objevit, když se stav rostlin na zahradě zhoršil a můžeme si také všimnout otvorů vedoucích k tunelům. Možností, jak vyhnat tohoto hlodavce ze zahrady, je několik. Některé bohužel nejsou humánní, takže zkuste nejprve přírodní způsoby předtím, než sáhnete po těch drastičtějších.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit hraboše ze zahrady

Nevíte-li, jak se zbavit hraboše ze zahrady, poradíme vám několik způsobů. Existuje mnoho metod, jak vyhnat škůdce, například nemá rád hlasité zvuky a přítomnost čtyřnohých mazlíčků. Samozřejmě můžete také sáhnout po pastích nebo chemikáliích, ale jak jsme zmiňovali, ty nejsou příliš humánní. Pokud nás přítomnost hrabošů velmi obtěžuje, ale na druhé straně nechceme zvířatům ublížit, stojí za to využít fakt, že tito hlodavci nemají rádi některé vůně.

Mohlo by vás zajímat:  Proti klíšťatům běžná ochrana stačit nemusí. Vezměte na pomoc sílu bylin

Na vrcholu tohoto žebříčku určitě stojí česnek. Jeho intenzivní zápach nebývá často oblíbený ani u lidí. Vysaďte záhon kolem květin nebo zahrady, a tím vytvoříte neprůchozí bariéru pro hraboše. Samozřejmě kořeny této aromatické zeleniny mohou být také vloženy přímo dovnitř nor hlodavců. Pro lepší účinek bude lepší, když stroužky česneku rozdrtíte nebo nastrouháte. Jejich zápach účinně tyto vetřelce odplaší a vaše zahrada a květiny budou v bezpečí.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/rid-voles-garlic-soybean-oil-30756.html
Přidat na Seznam.cz