Selective Focus Shot Thuja Evergreen Tree Branches

Túje vytvoří nepropustný živý plot i útulné zákoutí. Díky pravidelnému hnojení budou skutečnou okrasou zahrady

Túje jsou rostliny, které najdete téměř na každé zahradě. Potřebují hodně místa, ale odmění se vám krásným a bujnými listovím, které vás bude chránit před zvědavými sousedy. Aby túje správně rostly, je zapotřebí vědět, jaká hnojiva jim dávat a jak se o ně starat. Kdy můžete túje hnojit a jaká hnojiva jsou vhodná?

Kdy můžete túje přihnojovat? Chce to najít správný čas

Hnojení je velmi důležité, protože podporuje růst tújí. Navíc budou rostliny odolné vůči chorobám nebo napadení parazity. Hnojení můžete rozdělit na tři období, jaro, léto a podzim. Na zimu se hnojivo nepřidává. První čas hnojení je začátkem března, druhé v červenci a poslední začátkem října. Přípravky, které budete používat, by měly být rozdílné, protože túje bude v každém období potřebovat jiné živiny.

Mohlo by vás zajímat:  Pelargonie vonná nesmí chybět na žádném balkoně. Je cenná nejen pro své podmanivé kouzlo

V hnojivech musíte koukat především na obsah prvků. Jarní i letní hnojiva musí být bohatá na dusík, který urychlí růst rostlin a také zajistí, že porostou nové části. Zdravý a správný růst je potřeba k tomu, aby rostlina prospívala. Na podzim byste měli sáhnout po hnojivech, která obsahují draslík, hořčík nebo fosfor. Dusík stimuluje růst, nízké teploty by mohly zničit mladé výhonky.

Zdroj obrázku: Freepik

Čím můžete hnojit túje?

Použít můžete hotové přípravky, které koupíte v obchodě. Jsou namíchané přímo na túje nebo na jiné rostliny a můžete si jich domů koupit zásoby. Je ale vhodné prostudovat jejich složení, protože každá rostlina bude potřebovat jiné dávkování. Pokud nechcete používat chemická hnojiva, můžete použít také ta přírodní.

Mohlo by vás zajímat:  Správně vybrané listnáče zkrášlí zahradu nejenom v létě, dobře se jim daří i letošní zimu

Mezi takové patří například kávová nebo čajová sedlina, velmi oblíbené jsou skořápky od vajec. Jestli budete používat hnojiva z obchodu, dávejte si pozor na dávkování, abyste rostlině naopak neublížili. Pro túje se pak hodí také kompost, který si sami vytvoříte na zahradě, nebo hnůj.

Zdroj: https://treehouse.co/us/blog/a-shrub-for-your-garden-planting-thuja-trees.html
Přidat na Seznam.cz