Canna1

Dosnu indickou si zamilujete. Pokud jí věnujete dostatek času, odvděčí se nádhernými květy

Dosna indická je teplomilná rostlina vyrůstající z hlíz. Každý si tuto krásnou rostlinu zamiluje pro její okouzlující vzhled. Ovšem je třeba dodat, že v našich podmínkách je potřeba tuto rostlinu předpěstovat a poté vysadit na zahradu. Miluje výživnou a provzdušněnou půdu a na zimu bychom ji měli uložit do bezmrazé místnosti. Dosny mají různé barvy od červené až po oranžovou a kvetou od července do prvních mrazíků. A pokud je vysadíte do skupin, nádherně vyniknou. Dosny, které se dorůstají nižšího vzrůstu, je možné zasadit do truhlíku a umístit je na balkon.

Mohlo by vás zajímat:  Růže jsou krásné, ale mnozí je nedoporučují z důvodu nadměrného výskytu škůdců
Zdroj obrázku: Freepik

Jak dosny vysadit v našich podmínkách

V našich podmínkách lze vysadit dosny až na začátku června, proto bude ideální jejich předpěstování. Rostliny lze předpěstovat ve skleníku nebo také doma, kde budou mít teplotu 1–‍18 °C a světlo. Již v březnu bychom měli oddělit přezimující hlízy na oddenky s dvěma puky. Další krok je již jednoduchý – jeden oddenek vedle druhého umístíme do květináče nebo truhlíku a zasypeme je do poloviny pískem a rašelinou. Následně zasypeme substrátem a dle potřeby oddenků zaléváme.

Mohlo by vás zajímat:  Okrasné trávy doplní design každé zahrady. Vyjímají se na skalkách i jako hlavní hvězda prostoru

Červen, čas na výsadbu

Jakmile rostliny vyraší, vysadíme je jednotlivě do květináčů a opět umístíme k oknu. Začátek června bude ideální pro výsadbu ven. Nevybírejte slunečný den, ale spíše podmračený. Sázejte tak, abyste vytvořili rozestupy 50 cm mezi rostlinami. Sázejte hlouběji než u jiných rostlin.

Zdroj obrázku: Freepik

Zálivka a substrát

Dosny milují teplou a vlhkou půdu bohatou na živiny. Takže pokud je umístíte na slunce a během vegetace je budete hojně zalévat, budou krásně kvést a bude se jim dařit. Je vhodné dosny i přihnojovat pomocí ledku formou kroužkování. Jednoduše kolem rostliny vytvořte kruh pomocí hnojiva. Nyní je třeba pomocí malých hrabiček či jiného pomocného nářadí smíchat hlínu s hnojivem. Zároveň tak hlínu nakypříte. Jakmile bude září, hlízy budou vyzrálé a je třeba zálivku omezit.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/cannas
Přidat na Seznam.cz