Young Caucasian Man Isolated Yellow Background Having Liver Pain Stomach Ache

Jaro je ideální pro detox jater. Bylinkové nálevy pročistí organismus a tělo získá novou energii

Pokud si chcete vyčistit játra, není nic jednoduššího než vyzkoušet bylinné čaje a nálevy. Jsou to přírodní metody, kterými si přirozeně tělo vyčistíte, navíc si některé bylinky můžete nasbírat a nasušit sami. Vyzkoušejte různé druhy a poznejte, které na vás budou fungovat nejlépe. Pravidelnými kúrami pak podpoříte své tělo, a pokud vytrváte, tělo se vám odmění.

Kdy je nejlepší čas na očistu jater?

Pokud se cítíte unavení, nemáte dost energie a také sníte všechno, co vám přijde po ruku, může pomoci právě očista jater. Mohou být plná různých toxinů a dalších látek, které mohou ovlivnit jejich činnost. Podívejte se nejdříve na své ruce – jestli je máte studené a zpocené, může to značit problémy s játry. S tím souvisí také nažloutlý jazyk nebo hnědé skvrny na těle.

Mohlo by vás zajímat:  Proti krtkům fungují osvědčené triky našich babiček i moderní metody

Jsou to první příznaky toho, že jsou játra přetížená, a je na čase se pustit do jejich čištění. Jestli máte bylinky, můžete je vyzkoušet. Na podporu činnosti jater jich existuje mnoho a díky nim získáte nejen čistá játra, ale také spoustu nové energie. Bylinky regenerují jaterní buňky, a pokud budete čaje pít alespoň 14 dní v kuse, podpoří jejich činnost a vy se budete cítit lépe. Na jaterní očistu je čas v případě, kdy vidíte příznaky nebo na jaře či na podzim.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň je pro každou pokojovou rostlinu hrozba. Zachrání ji pouze včasný zásah
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké bylinky jsou nejvhodnější na očistu jater?

Kromě pití bylinek byste měli myslet také na to, že není vhodné konzumovat sladkosti, alkohol ani těžká jídla. Právě to dělá játrům největší potíže. Jezte menší porce a nasbírejte si například pampelišky. Ty působí močopudně a bude stačit jedna lžička nálevu dvakrát denně. Ostropestřec je další bylinka, kterou se vyplatí mít doma po ruce. Stimuluje buňky k regeneraci. Přidat ho můžete také do oblíbených jídel.

Nálev z violky zase pomůže odstranit z jater toxiny, což je podstatné pro činnost jater. Květy můžete jíst syrové nebo si vyrobit sušený čaj, který můžete pít až dvakrát denně. Pekelník je rostlina, která má choleretické účinky a působí pozitivně na tok moči. Můžete si připravit odvar.

Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/articles/cleanse-your-liver-naturally
Přidat na Seznam.cz