Hairdresser Makes Hairstyle

Bramborová mouka je tajná ingredience pro krásné vlasy. Budou plné života

Bramborová mouka se většinou používá v kuchyni, protože se skvěle hodí například do dezertů nebo jako zahušťovadlo do omáček nebo polévek. Její vlastnosti ale využijete také v péči o vlasy, protože to bude levnější než prostředky dostupné v lékárnách nebo drogeriích. Jaké vlastnosti má bramborová mouka a proč se vyplatí po ní sáhnout, pokud máte oslabené vlasy?

Jak vyřeší suché a nepoddajné vlasy bramborová mouka?

Jak si vyrobit masku z bramborové mouky, která pomůže vlasům k jejich ozdravení? Je to velmi jednoduché. Bramborová mouka je produkt, který by měl mít v kuchyni každý. Většinou se používá na výrobu knedlíků, ale hodí se právě do kosmetických výrobků, protože její účinky jsou obrovské. Bude se hodit nejen na suché vlasy, ale také na ty, které mají roztřepené konečky nebo jsou jinak poškozené.

Mohlo by vás zajímat:  Na tyto chyby pozor: jaké jsou nejčastější omyly při pěstování rajčat

Můžete si připravit výživnou masku z bramborové mouky. Smíchejte ji se svou oblíbenou maskou nebo kondicionérem na vlasy v poměru 2 : 1. Přesné množství pak bude záviset na délce vašich vlasů nebo na jejich pórovitosti. Musíte si dávku přizpůsobit sami sobě. Naneste pak směs na vlasy, nechte působit půl hodiny a poté důkladně opláchněte. Budete překvapeni, jak vyživené vlasy získáte.

Zdroj obrázku: Freepik

Potřebujete pro své vlasy objem? Zkuste bramborovou mouku

Masku z bramborové mouky pak naneste na celou délku vlasů, pokožku hlavy byste ale měli vynechat. Jestli si všimnete, že vaše vlasy ztratily vitalitu nebo pružnost, můžete hned použít bramborovou mouku. Oplach vyrobíte tak, že do litru převařené a teplé vody vsypete lžičku mouky. Po umytí vlasů na ně směs naneste a opláchněte. Je to metoda, díky které budou vaše vlasy hladké a pružné, zároveň ale nebudou přetížené.

Mohlo by vás zajímat:  Mražené ovoce a zelenina jsou vždy po ruce, pozor ale na složení

Bramborovou mouku pak můžete použít i jako suchý šampon. Sice tím nenahradíte opravdové mytí vlasů, ale v případě potřeby ji můžete použít, pokud nebude jiná možnost. Účes bude vypadat dobře, pokud budete muset narychlo vyjít ven do společnosti a nemáte čas si vlasy umýt. Můžete ji použít na kořínky vlasů a docílit tak toho, že se zbavíte přebytečného mazu a vlasy budou vypadat lépe.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/food-news/potato-juice-for-healthier-and-shiner-hair/articleshow/68906125.cms
Přidat na Seznam.cz