Uzambara Violet Saintpaulia Violet Color With Fluffy Green Leaves Around Beautiful Purple Terry Flower Numerous Thin Villi Light Dark Vignetting Closeup Home Floriculture

Toto jsou ideální pokojovky na zimu. Rostou téměř samy, neublíží jim ani přetopený vzduch

Začátek topné sezóny je často spojen s nadměrným vysoušením vzduchu. To není bez vlivu na domácí vegetaci. Pokud se teplota v místnosti zvyšuje, vlhkost prudce klesá. Taková změna může vystavit některé pokojové rostliny šoku. Některým druhům se bude dokonale dařit i v nových podmínkách a nebojí se tepla proudícího z radiátoru.

Odolné rostliny

Sanseviera nebo také cívka, jak se rostlině pro její dlouhé listy podobné mečům říká. Nazývá se také železná rostlina. Je to způsobeno poměrně malými požadavky na pěstování. Bude to vynikající volba pro trochu zapomnětlivé lidi. Vypadá skvěle ve všech interiérech, tradičních i modernějších. Určitě upřednostňuje sucho před častým zaléváním.

Mohlo by vás zajímat:  Na domácí mazlíčky může číhat doma velké nebezpečí. Je ukryté v krásných zelených rostlinách

Jako druh milující sucho se dokonale hodí také do blízkosti teplého radiátoru. Snadno přežije měsíc bez vody. Uchovává vodu v masitých listech, což jí umožňuje používat zásoby podle potřeby. Nejnebezpečnějším pro správný růst rostliny je přemokření kořenů, ke kterému nejčastěji dochází v podzimním a zimním období. Nadměrné zavlažování je rychlý způsob, jak způsobit hnilobu kořenů, takže je lepší se mu vyhnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Africká fialka

Africké fialce se často přezdívá sup. Jedná se o druh, který pochází z východní Afriky. V současnosti se pěstují stovky vícebarevných odrůd. Květy africké fialky se objevují se shlucích červené, růžové, fialové, bílé nebo modré barvy. Má ráda světlé polohy, ale ne přímo slunečné. Stojí za to pamatovat na pravidelné a ekonomické zavlažování. Voda při pokojové teplotě bude fungovat nejlépe.

Mohlo by vás zajímat:  Amarylka si potrpí na světlo a pravidelnou výživu. Pak se stane nejkrásnější ozdobou interiéru

Za žádných okolností byste neměli navlhčit listy a květy. To by mohlo vést k hnilobě listů, zamoření chorobami a spálení sluncem. Fialka nemá ráda místa vystavená průvanu. Speciální struktura listů ji chrání před nadměrnou ztrátou vlhkosti. Díky tomu snadno přežije v blízkosti radiátoru a na poměrně suchém vzduchu. Je třeba jí poskytnout spoustu volného místa, aby mohla bujně růst a hojně kvést.

Zdroj: https://www.thespruce.com/grow-african-violets-indoors-1902733
Přidat na Seznam.cz