Beautiful Pink Hoya Flower

Hoja doplní interiér o kousek exotiky. Květy ve tvaru hvězdy si získají srdce každého

Jedná se o velkolepou rostlinu, která přinese milovníkům pokojových exemplářů hodně spokojenosti, zvláště když mluvíme o růžové odrůdě. Nezpůsobuje mnoho problémů, ale musíte si dávat pozor na chyby v kultivaci, které vedou k tomu, že hoje nekvete.

Jak vypadá hoja?

Obdivovatelé této rostliny najdeme už i v našich končinách. Pokud jste ve fázi plánování domácnosti a právě přemýšlíte, jaké květiny si do bytu pořídíte, určitě si vzpomeňte na hoju. I když pochází z východních oblastí Asie, velmi dobře se jí bude dařit i u nás. Samozřejmě při správné péči. Jedná se o velkolepou květinu, která se vyznačuje také několikametrovými výhonky a kožovitými hrubými listy.

Mohlo by vás zajímat:  Nenáročné kaktusy se mohou těsnat s jinými, jejich odnože je ale lepší oddělit

Na povrchu listů si můžete všimnout také jemných světlých skvrn. Skutečným potěšením pro smysly však jsou intenzivně voňavé květy hvězdicového tvaru shromážděné ve velkých skupinách. Hoja se navzdory svému exotickému charakteru pěstuje velmi snadno. Je zajímavé, že snese lépe trochu zanedbávání než přehnanou péči.

Zdroj obrázku: Pixabay

Základy péče

Tato rostlina má nejraději rozptýlené světlo. Na parapetu na jižní straně moc spokojená nebude, protože slunce může být pro ni až moc ostré. Pokud jí však poskytneme mírný stín, dokáže se jí dařit i na tomto místě. Půda v květináči nemusí být mimořádně úrodná. Je důležité, aby byla propustná, a zabránilo se tak zbytečnému hromadění vlhkosti.

Mohlo by vás zajímat:  Vědci vyvrátili význam pokojových rostlin na kvalitu vzduchu. Větší vliv má něco zcela jiného

Při zalévání si dávejte pozor, protože nemá ráda přelévání. Lépe snese mírné sucho. Krásné květy si můžete vychutnat v létě a na podzim. Ve skutečnosti to netrvá dlouho, abyste si užili pohled na krásné květy, je ale důležité, abyste to nepřeháněli. Hoje růžová v zimě potřebuje čas na odpočinek, takže není dobré ji stimulovat ke kvetení. Její květy se vyvíjejí na výhoncích, které po odkvětu neodstraňujte, protože právě na nich se objeví další.

Zdroj: https://platthillnursery.com/caring-for-hoya-plants/
Přidat na Seznam.cz