Bobkovy List1

Bobkový list je víc než obyčejné koření. Při správném užití se promění v cenný lék

Bobkový list je velmi oblíbené koření, které můžete využít nejrůznějšími způsoby pro jeho jedinečné vlastnosti. Jednou z těchto možností je infuze bobkového listu, která prospěje vašemu zdraví i jinak než při vaření. Jak si můžete tento čaj připravit v pohodlí domova a proč byste to vůbec měli dělat? Na to se dnes podíváme, protože se jedná o skvělou věc, kterou byste neměli přehlédnout. Většina z nás má bobkový list neustále v kuchyni, ale jen málokdo ho využívá skutečně naplno. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat:  Díky unikátní metodě sázení stromů se není třeba namáhat s kopáním děr. Stačí pouze zasunout rýč na to správné místo
Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit vavřínovou infuzi?

Proces přípravy není vůbec složitý. V hrnci rozdrťte pár listů a zalijte je vroucí vodou o množství asi 650 ml. Vařte směs ještě asi pět minut. Poté stačí nalít vzniklý vývar do termosky a nechat ho asi čtyři hodiny stát. Poté máte hotovo. Používat ho můžete zevně i vnitřně. V každém případě vám pomůže s různými zdravotními obtížemi a zlepší kvalitu vašeho života.

Zevně ho můžete použít ve formě obkladů anebo jej můžete vypít jako běžný černý čaj. Mějte přitom na paměti, že tento čaj byste měli pít v malém množství po dobu dvou dnů a léčbu byste neměli prodlužovat, jinak si ve skutečnosti můžete ublížit. Příliš velké množství čehokoli vám obecně může uškodit. V tomto případě si můžete způsobit krvácení, což rozhodně nechcete. Proto pijte čaj jen dva dny a potom přestaňte.

Mohlo by vás zajímat:  Některé potraviny tráví tělo až 30 hodin. S pocity těžkého žaludku lze jednoduše bojovat
Zdroj obrázku: Freepik

Co vám může toto koření přinést?

V bobkových listech se nachází velké množství esenciálních olejů. Zevní obklady proto efektivně mírní bolesti svalů i kloubů. Diaforetické a detoxikační vlastnosti rostlin jsou lidmi oceňovány již mnoho let. Bobkový list se používá k detoxikaci těla, podporuje léčbu kožních i jaterních chorob a můžete s jeho pomocí také snížit hladinu cukru v krvi. Bohužel mohou vzniknout vedlejší účinky při kombinaci s určitými léky, a proto byste se měli vždy poradit s lékařem, jestli ho můžete konzumovat, nebo ne.

Zdroj: https://onthegas.org/coffee-tea/how-to-make-the-bay-leaf-tea/
Přidat na Seznam.cz