Bobkový list je víc než obyčejné koření. Při správném užití se promění v cenný lék

Bobkový list je velmi oblíbené koření, které můžete využít nejrůznějšími způsoby pro jeho jedinečné vlastnosti. Jednou z těchto možností je infuze bobkového listu, která prospěje vašemu zdraví i jinak než při vaření. Jak si můžete tento čaj připravit v pohodlí domova a proč byste to vůbec měli dělat? Na to se dnes podíváme, protože se jedná o skvělou věc, kterou byste neměli přehlédnout. Většina z nás má bobkový list neustále v kuchyni, ale jen málokdo ho využívá skutečně naplno. Jak na to?

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit vavřínovou infuzi?

Proces přípravy není vůbec složitý. V hrnci rozdrťte pár listů a zalijte je vroucí vodou o množství asi 650 ml. Vařte směs ještě asi pět minut. Poté stačí nalít vzniklý vývar do termosky a nechat ho asi čtyři hodiny stát. Poté máte hotovo. Používat ho můžete zevně i vnitřně. V každém případě vám pomůže s různými zdravotními obtížemi a zlepší kvalitu vašeho života.

Mohlo by vás zajímat:  Cennější než med, žlutější než zlato: včelí pyl je skutečné přírodní bohatství

Zevně ho můžete použít ve formě obkladů anebo jej můžete vypít jako běžný černý čaj. Mějte přitom na paměti, že tento čaj byste měli pít v malém množství po dobu dvou dnů a léčbu byste neměli prodlužovat, jinak si ve skutečnosti můžete ublížit. Příliš velké množství čehokoli vám obecně může uškodit. V tomto případě si můžete způsobit krvácení, což rozhodně nechcete. Proto pijte čaj jen dva dny a potom přestaňte.

Zdroj obrázku: Freepik

Co vám může toto koření přinést?

V bobkových listech se nachází velké množství esenciálních olejů. Zevní obklady proto efektivně mírní bolesti svalů i kloubů. Diaforetické a detoxikační vlastnosti rostlin jsou lidmi oceňovány již mnoho let. Bobkový list se používá k detoxikaci těla, podporuje léčbu kožních i jaterních chorob a můžete s jeho pomocí také snížit hladinu cukru v krvi. Bohužel mohou vzniknout vedlejší účinky při kombinaci s určitými léky, a proto byste se měli vždy poradit s lékařem, jestli ho můžete konzumovat, nebo ne.

Zdroj: https://onthegas.org/coffee-tea/how-to-make-the-bay-leaf-tea/
Přidat na Seznam.cz