Blueberry Bush Close Up Vaccinium Corymbosum Blueberries Ripen Bushes

To nejzdravější ovoce je plné vitaminů a antioxidantů. Tyto druhy mohou vyrůst i na vaší zahradě

Ovoce je jedním z nejcennějších zdrojů vitamínů, minerálů a živin pro naše tělo. Proto také tvoří důležitou součást našeho jídelníčku a měli bychom ho jíst každý den. Některé druhy přitom patří mezi nejzdravější díky obsahu biologických složek, které nám poskytují. O kterých mluvíme?

Goji

Bobule goji jsou neuvěřitelně zdravé. Z dvouletého keře na zahradě sklidíte až 2 kg zralých plodů. Výhodou je, že je můžete usušit nebo naložit a vychutnat si jejich chuť a léčivou sílu i během zimy. Rostlina je mrazuvzdorná a odolná vůči suchu. Nemá velké nároky na půdu. Kvete na přelomu srpna a září a plody se objeví koncem října.

Mohlo by vás zajímat:  Drahá hnojiva klidně nechte v obchodě. Přírodní přípravky jsou jednoduché a rostliny je ocení

Plody goji jsou zdrojem až 18 aminokyselin, řady vitamínů B, vitamínů C, E a minerálních látek, jako je zinek, železo, selen nebo vápník. Navíc obsahují zeaxantin, který podporuje zdraví očí. Přidat je můžete do ranní kaše, dezertů, salátů nebo teplých pokrmů.

Minikiwi

Miniaturní varianta kiwi je dnes velmi oblíbená. Nejen že poskytne vynikající malé plody. Funguje také jako okrasná rostlina na zahradě. Minikiwi je bobulovité ovoce, které obsahuje málo kalorií, a přitom má vysoké nutriční hodnoty. Obsahuje čtyři silné antioxidanty, díky čemuž je velmi zdravé.

Mohlo by vás zajímat:  Jednodenní banánová dieta pročistí organismus a zažene špatnou náladu. Není ovšem banán jako banán
Zdroj obrázku: Freepik

Minikiwi obsahuje vitamín C (pro imunitní systém), vitamín E (podporuje mládí, vitalitu a plodnost), lutein (pro zdraví očí) a mnoho polyfenolů. Minikiwi v jídelníčku je úžasnou prevencí civilizačních chorob, jako je cukrovka, ateroskleróza, hypertenze a rakovina.

Americké borůvky

Posledním ovocem jsou americké borůvky. Jde o jedno z nejoblíbenějších druhů ovoce na světě. A můžete si je vypěstovat na zahradě. Pěstování je trochu náročnější, protože musíte splnit řadu podmínek, aby borůvky vykvetly, ale jestli jim dáte vše potřebné, rozhodně se vám odmění.

Mohlo by vás zajímat:  Rozinky nejen do buchet. Ve formě tinktury podporují pohyb střev a detoxikaci

Pravidelná konzumace borůvek vede k lepší paměti a soustředění, chrání před rozvojem hypertenze, bojuje proti volným radikálům, posiluje zrak a chrání také před cirhózou jater. Borůvky obsahují mnoho antioxidantů, které z nich dělají jeden z nejdravějších druhů ovoce na světě.

Zdroj: https://blog.humanos.me/health-benefits-of-blueberries-and-goji-berries/
Přidat na Seznam.cz