Aloe Vera 2623317 1280

Květiny v interiéru zlepšují náladu i okolní vzduch. Ty nejlepší jsou také nejoblíbenější

O tom, že pohled na pestrobarevné květiny dokáže navodit harmonický klid v duši, není pochyb. Na jaře, kdy všechny rostlinky a stromy překrásně kvetou a hrají všemi barvami, se většina z nás cítí nabita optimismem. Je to symbol nového, pozitivního začátku. Pokud se cítíte sklesle a odevzdaně, vyrazte na procházku, rozhodně vám pohled na přírodu v rozpuku zvedne náladu. Květiny ale umí i spoustu dalších věcí než jen potěšit oko. Podívejte se, jaký mají vliv na naše zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Úchvatné orchideje se mohou stát ozdobou každého interiéru. Stačí se inspirovat jejich domovinou

Účinné čističky vzduchu

Květiny jsou nejúčinnějšími přírodními čističkami vzduchu. Každý den se dostává do ovzduší velké množství toxinů a dalších škodlivých látek. Ty se pozvolna uvolňují z elektroniky a ostatního vybavení interiéru – například z lepeného nábytku. Ve vzduchu můžeme najít také prach a biologický materiál, tedy mikroskopické šupinky odumřelé kůže, kterých se v průběhu celého dne nevědomky zbavujeme.

Zdroj obrázku: Freepik

Kůže je tak lehká, že se spolu s částicemi prachu vznese do vzduchu a my ji následně vdechujeme, což rozhodně není nic zdravého. Díky květinám existuje způsob, jak se těchto nečistot jednoduše a levně zbavit a navíc ještě zútulnit svůj domov.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus se nejvíce odvděčí za zbytky z kuchyně. Zanedlouho se obsype barevnými květy

Ty nejvýkonnější možná máte dávno doma

Pro milovníky květin není žádná novinka, že právě ty druhy, které zdobily domovy našich babiček, patří mezi naše nejvhodnější společníky právě díky svým čisticím schopnostem. Například tchynin jazyk si poradí s benzenem a všemi škodlivými výpary, které se uvolňují z chemických čisticích prostředků, lakovaných povrchů a různých nátěrů.

Zdroj obrázku: Freepik

Dracénu si musíte rozhodně pořídit, pokud patříte mezi náruživé kuřáky a dopřáváte si cigaretu sem tam i doma v obýváku. Všechny škodliviny z tabákového kouře pohltí a přefiltruje na čistý kyslík. Velmi výkonnou čističkou je také aloe vera, která je vhodná i jako první pomoc při drobných úrazech, popáleninách a štípancích. Stačí rozlomit list a chladivým gelem potřít postižené místo.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/healthy-home-guide/benefits-of-indoor-plants
Přidat na Seznam.cz