Pink Phalaenopsis Orchid Flower

To nejlepší hnojivo je k dostání v každém obchodě. Úžasně působí především na orchideje

Droždí už neslouží jen pekařům, stále častěji si ho půjčují také zahradníci. Je to proto, že dokáže zlepšit stav mnoha rostlin a je ideální alternativou k chemickým a minerálním hnojivům. Kvasnice lze použít i na některé druhy zeleniny, jako jsou rajčata, okurky nebo jahody, které díky němu budou mít vyšší výnos. Zálivka droždím ale prospěje i orchidejím a gardéniím.

Jaké živiny najdeme v droždí?

Droždí posiluje kořenový systém, stimuluje růst rostlin, podporuje kvetení a usnadňuje vstřebávání vody a minerálů z půdy. Snižuje přítomnost mikrobů, které mohou způsobovat onemocnění rostlin. Kvasinky mají spoustu vitamínu B, který hubí plísně. Dále je droždí bohaté na draslík, hořčík a fosfor, které se často přidávají do chemických hnojiv.

Mohlo by vás zajímat:  Ozdoba skalek i pokojů: namnožením netřesků vznikne ojedinělá mozaika barev a květů

Příprava kvasnicového hnojiva není složitá. Stačí rozpustit 100 gramů čerstvého droždí v 10 litrech teplé vody. Roztok nechte hodinu odstát. Pokud ho použijete ihned, není nutné ho dále ředit. Pro přípravu hnojiva je nejlepší měkká voda, například dešťová, která neobsahuje sloučeniny chlóru. Kvasnicové hnojivo nepoužívejte častěji než jednou za dva týdny.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si hnojivo na orchideje

Kvasnice jsou dokonalým patentem na krásné orchideje. Stačí jednou za pár týdnů použít speciální kondicionér vyrobený z droždí, který jim pomůže kvést v plné kráse. Recept je jednoduchý: 100 gramů pekařského droždí rozpusťte v 10 litrech teplé vody a tuto směs nechte hodinu odstát, droždí se musí rozpustit. Nalijte roztok do větší nádoby a postavte do ní květináče, aby si rostliny samy nasákly tolik živin, kolik potřebují.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojivo podpoří růst i plody rostlin, je ale důležité vybrat to správné

Kvasnice lze použít také k přípravě roztoku, který využijete jako postřik rostlin. Opět je výroba velmi jednoduchá. Ke 100 gramům pekařských kvasnic přidejte půl litru tučného mléka. Vše poté rozmíchejte v 10 litrech vody. Pro zlepšení přilnavosti postřiku můžete přidat pár kapek tekutého mýdla. Přelijte do rozprašovače a můžete používat.

Zdroj: https://gardentipz.com/2018/09/24/homemade-yeast-fertilizer-to-power-up-your-garden/
Přidat na Seznam.cz