Glass Electric Kettle With Boiling Water Chocolate Chip Cookie White Background Top View

Nepřítel každé kuchyně už vás děsit nemusí. Na vodní kámen jde vyzrát jednoduchou metodou

Nic není při vaření vody dráždivější než zvuk kamene odrážejícího se ode dna konvice. I přes použití filtrů se dostane z konvice a po uvaření čaje plave v hrnku. Existuje domácí způsob, jak se ho zbavit. Řešení je v každé kuchyni.

Přestože stále více lidí používá filtry na vodu z kohoutku, vysoký obsah vodního kamene způsobuje, že část usazenin stejně projde. Částečky vodního kamene se usadí na dně a po chvíli začnou vytvářet silnou, viditelnou a nevzhledně vypadající vrstvu. Řešením mohou být slupky od brambor. Zjistěte, jak je můžete využít.

Mohlo by vás zajímat:  Hraboše ze zahrady vystrnadí vůně vlasů, chlupů nebo některých rostlin

Kde se bere vodní kámen?

Za vznik vodního kamene v konvici může tvrdost vody ve vodovodu. Čím větší tvrdost, tím rychleji se na dně konvice objeví nežádoucí usazeniny. Samotný fenomén tvrdosti vody neznamená nic menšího než přítomnost iontů vápníku a hořčíku ve vodě. Při vaření dochází v hydrogenuhličitanech vápníku a hořčíku k reakci, která je přemění na uhličitany. Ty se zase usazují na dně a stěnách nádob a tvoří tzv. vodní kámen.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vodnímu kameni předejít?

Dnes je na trhu dostupných mnoho uhlíkových filtrů, které lze pořídit za přijatelnou cenu. Jsou mnohem účinnější než babiččiny způsoby čištění vodního kamene přes nálevku z filtračního papíru. Uhlíkové filtry adsorbují nečistoty obsažené ve vodě, takže si vodu můžeme užívat bez toxinů. Vodní filtry také absorbují chlór a jeho deriváty a také organické sloučeniny. Navíc díky použití uhlíkových filtrů má naše voda lepší chuť, vůni i barvu.

Mohlo by vás zajímat:  Vyžeňte mravence ze své zahrady jednou provždy. Tu nejúčinnější pomoc najdete v kuchyni

Jak se zbavit vodního kamene?

Odvápnění konvice nezabere mnoho času. Existuje mnoho domácích a chemických metod odstranění vodního kamene. Dnes se podíváme na méně známou, kterou je použití bramborových slupek.

Jde o velmi jednoduché, levné a ekologické řešení. Omyté bramborové slupky stačí vložit do konvice, zalít vodou a poté uvařit. Po převaření vody (nejlépe vícekrát, aby byl výsledek ještě lepší) ji vylijte a slupky vyhoďte. Teprve po převaření konvice naplněné na maximum můžete připravovat nápoje a konvice se bude lesknout jako nová.

Zdroj: https://min.news/en/home/d0334e97da255a49bbc1315b099d2b55.html
Přidat na Seznam.cz