Flowers Wooden Box Meadow

Květinová zahrada potěší krásou i vůní. Vytvořte si ji dle svých představ krok za krokem

Na jaře je nutné přemýšlet o tom, jaké rostliny a květiny si vysadíte na balkon nebo terasu a jaké patří na zahradu do záhonů. Při plánování jarní a letní zahrady je nutné věnovat pozornost hlavně datu, ve kterém budete rostliny sázet. Některé květiny mají dlouhé vegetační období.

Nejdříve si připravte půdu, abyste poté jen sázeli

Je nutné připravit si půdu. Některé druhy rostliny vedle sebe nemohou růst, proto je dobré si o rostlinách, které budete chtít pěstovat, zjistit více informací. Mezi semeny by měla být vzdálenost asi 8 mm. Nemusíte je přitom zakrývat půdou, protože jsou velmi malá. Nezapomeňte je malinko pokropit vodou, ideální je rozprašovač, ať je zemina trochu vlhká.

Mohlo by vás zajímat:  S jednoduchými triky budou vaše muškáty nejkrásnější v okolí. K bohatým květům nepotřebují mnoho
Zdroj obrázku: Freepik

Nádobu, ve které máte semínka, zakryjte průhlednou fólií a položte ji na parapet, kam svítí slunce nejlépe celý den. Denně byste semínka měli postřikovat, a až se objeví prsty listy, dejte pryč fólii nebo skleněnou stříšku. Až rostliny vyrostou do velikosti 3–4 centimetrů, měli byste je přesadit do jednotlivých květináčů. V polovině května již mohou na záhony.

Vybrat si můžete podle svých preferencí

Květiny, které si vypěstujete, mohou zdobit zahradu i balkon nebo terasu. Záleží jen čistě na vás, o jaké rostliny se budete chtít starat. Je ale dobré si přede nastudovat jejich podmínky pro pěstování, abyste jim některými kroky neublížili. Mnoho druhů rostlin můžete vysadit vedle sebe a nebudou si překážet kořeny ani listy či květy, některé se vedle sebe nesnesou a je třeba na to brát zřetel.

Mohlo by vás zajímat:  Trpělivost nepřinese růže, ale orchidej. Vypěstování pomocí keiki chvíli trvá, stojí však za to
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte se o rostliny pečlivě starat. Pravidelná zálivka, hnojení nebo rozmnožování by měly probíhat tak, jak si rostlina žádá. Pokud ji přelijete, poznáte to na jejích listech nebo květech. Naopak pokud bude suchý kořenový bal, suchá bude i sama rostlina a navíc pokvete malým množstvím květů nebo vůbec.

Zdroj: https://www.homedepot.com/c/ai/how-to-start-a-flower-garden/9ba683603be9fa5395fab90db12ba2e
Přidat na Seznam.cz