Close Up Shot Mosquito Leaf

V létě záleží na oblečení nejvíce. Některé odstíny jsou přímou pozvánkou pro klíšťata a komáry

Poslední módní trendy mluví za vše. Pestrobarevné oblečení, zářivé barvy a veselé kombinace jsou in. Barevné oblečení vypadá na opálené pokožce velmi krásně, ale bohužel to má i svou druhou stranu mince. Svým jasem tyto barvy totiž přitahují komáry a klíšťata. Jakým barvám bychom se v létě měli raději vyhnout?

Klíšťata a komáři

Klíšťata a komáři jsou noční můrou každého milovníka přírody. Nejen že dokážou být neskutečně otravní, ale také přenášejí mnoho nebezpečných nemocí, jako jsou:

  • lymská borelióza,
  • klíšťová encefalitida,
  • anaplazmóza,
  • babezióza.
Mohlo by vás zajímat:  Úkoly každého zahradníka, které je nutné stihnout v říjnu

Bodnutí komáry je velmi nepříjemné a lidé, kteří jsou na toto bodnutí alergičtí, trpí často velkými otoky, silným svěděním a bolestmi v místě vpichu. Klíšťata jsou nebezpečná hlavně proto, že se po těle dokážou pohybovat bez povšimnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Před ochodem do přírody

Předtím, než se vydáte na výlet do přírody, se doporučuje nastříkat se přípravkem pro odpuzení tohoto hmyzu a také byste se měli zamyslet nad barvou svého oblečení. Je totiž vědecky prokázáno, že jasné barvy tyto druhy hmyzu neuvěřitelně přitahují. Bude to znít nelogicky, ale vědci z univerzity v New Jersey doporučují do přírody nosit bílé oblečení. Je to proto, že na světlé látce snáze klíště najdete.

Mohlo by vás zajímat:  Jak správně vybavit interiér vašeho domova? Myslete na praktičnost, práci i odpočinek

Jaké barvy přitahují komáry a mouchy?

Pokud se chcete vyhnout bodavému ataku komárů, oblečte si jiné oblečení než červené, oranžové, černé a světle modré. Tyto barvy totiž dle vědců velmi přitahují a lákají právě komáry. V případě otravných much se pak vyhněte žlutému oblečení. Obecně se doporučuje nosit tlumené pastelové barvy.

Vůně, které tento hmyz odradí

Na sladké a čisté parfémy můžete zapomenout, takové pachy hmyz jen lákají. Místo parfémů se vyplatí použít proti komárům a klíšťatům směs bio olejů, jako je citronela, eukalyptus, máta peprná či hřebíček.

Zdroj: https://mosquitojoe.com/blog/what-colors-attract-mosquitoes/
Přidat na Seznam.cz