Ginger 5108742 1280

Tinkturu ze zázvoru využívá přírodní medicína již po tisíce let. Poznejte její zázračné účinky i vy

Zázvor je zázračnou surovinou, která vám může pomoci od mnoha neduhů. Bolesti hlavy nebo kloubů patří mezi problémy, kterých se můžete díky zázvoru zbavit. Tato rostlina obsahuje silice, vitamíny a minerály, které působí blahodárně na celý organismus a zvyšují imunitu. Kořen ale můžete použít také na výrobu tinktury, která funguje skvěle na bolest hlavy a kloubů.

Zázvorová tinktura s medem a citronem je známá od středověku

Kombinace zázvoru, medu a citronu vás zaručeně nepřekvapí, protože ji používáme pro své zdraví po mnoho let. Ve skutečnosti ji čínská a indická medicína používá již tři tisíce let! To je zárukou toho, že tento přírodní lék skutečně funguje a měli byste na něj vsadit i vy. Podívejme se na to, jak si můžete léčivou tinkturu vyrobit u sebe doma.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbený nápoj ocení rostliny i náš domov. Dokonale vyčistí zrcadla, koberec i nádobí

Návod na zázvorovou tinkturu

Jestli si chcete tento zázračný lék vyrobit, budete potřebovat jen čtyři suroviny a vhodnou nádobu. Lék na bolesti hlavy a kloubů byste měli mít vždy připravený, ale s tímto musíte začít nějaký čas předem, aby se dokázaly všechny vitamíny a minerály uvolnit. Příprava je velmi jednoduchá a výsledek funguje skvěle. Připravte si k ruce:

  • 300 g zázvoru,
  • 600 ml brandy,
  • 3 lžíce medu,
  • šťávu z jednoho citronu.
Zdroj obrázku: Pixabay

Zázvor důkladně opláchněte, oškrábejte a nakrájejte na tenké plátky. Vložte ho do skleněné nádoby a zalijte alkoholem. Odstřeďte a nechte dva týdny na tmavém místě. Po dvou týdnech tekutinu přeceďte a přidejte do ní citronovou šťávu a med. Důkladně promíchejte. Sirup skladujte v lednici a užívejte malou lžičku třikrát denně mezi jídly. Nepoužívejte ho déle než týden. Jestli bolesti neustanou, vyhledejte lékaře.

Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání potravinami je zbytečné. Při správném skladování se nezkazí čerstvé ani uvařené jídlo

Tinktura bez alkoholu

Lék můžete připravit i bez alkoholu ze 150 ml citronové šťávy, 250 g zázvoru a 3 lžic medu. V hrnci uvařte litr vody. Zázvor omyjte, oškrábejte a nastrouhejte. Přidejte k němu med a citronovou šťávu. Vše vařte 15 minut, nalijte do sklenice a po vychladnutí pijte po dobu několika dnů.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/ginger-for-headache
Přidat na Seznam.cz