Slimak1

Nenasytní slimáci dokážou zničit celou úrodu. Okořeňte jim život, příště si hodování na zahradě rozmyslí

Slimáci nám dokážou zkazit radost z doposud úspěšné úrody. Často zhatí veškeré snahy a naše dosavadní práce přichází vniveč. Pokud hledáte účinné způsoby, jak se těchto slizkých škůdců zbavit, poradíme vám. Nepotřebujete k tomu žádné speciální chemické přípravky. Postačí vám koření, které máte doma běžně po ruce. Zjistěte, jak efektivně a přírodní cestou vyhnat slimáky z vaší zahrady.

Nepřítel číslo jedna

Když dorazí na zahradu šnek, zůstáváme většinou naprosto v klidu. Jakmile ale zahlédneme slimáka, jeho přítomnost už ignorovat nelze. Nejde ani tak o jeho nepěkný vzhled, ale hlavně o to, že po něm vždy zůstane naprostá spoušť. Je schopen zničit naše vynaložené úsilí při pěstování rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Množství živin v půdě odhalí test, mnohé prozradí samy rostliny

Slimáci se velice rychle rozmnožují a mají až extrémní chuť k jídlu. Existuje snad jen několik druhů rostlin, které slimáky nelákají. Živí se nejen odumřelými částmi rostlin, ale bohužel také rostlinami, které jsou v tom nejočekávanějším plodném období. Slimáci ničí výhonky a listy. Kvůli tomu rostlina slábne a stává se náchylnou na různé choroby. Také rychle usychá.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pěkně jim to okořeňte!

Udělejte si pořádnou zásobu skořice! Nejen že ji využijete do jablečného závinu, ale pomůže vám i v boji proti slimákům. Přestože ji máme spojenou s velice příjemnou podzimní, až vánoční vůní, používáme ji do nejednoho receptu, pro slimáky je dráždivá. Vytvořte si z ní domácí přípravek na hubení těchto oslizlých škůdců.

Mohlo by vás zajímat:  Česnek je přirozeným prostředkem pro boj proti mšicím

Pokud se skořicí smícháte koření mleté pálivé červené papriky, vznikne vám směs, díky které můžete vytvořit účinnou bariéru proti těmto malým nepřátelům. Smíchejte skořici a chilli ve stejném poměru a posypte jimi zem kolem rostliny. Toto opatření je nejúčinnější ve dnech, kdy neprší, neboť déšť kořeněný prášek smývá. Po dešti je nutné proceduru opakovat. Vytvořená hranice slimáky odpudí a k rostlině se již nedoplazí.

Jak bojujete se slimáky na vaší zahradě vy?

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/how-to-stop-slugs-eating-young-plants/
Přidat na Seznam.cz