Carrots Fresh Organic Carrots Fresh Garden Carrots Bunch Fresh Organic Carrots Market

Mrkvová dieta pomůže hubnout s chutí. Vláknina zabrání hladu a dovolí shodit několik kilogramů

Jídelníček pro zdravý životní styl se bude skládat hlavně ze zdravých potravin, jako je zelenina, ovoce, kvalitní maso, vejce, ryby nebo mléčné výrobky. Možná ale hledáte způsob, jak zhubnout rychleji, než je obvyklé. K tomu vám může pomoci mrkvová šťáva, která nastartuje metabolismus a pomůže k rychlejšímu úbytku kilogramů.

Jaké účinky můžete od mrkvové šťávy očekávat?

Opravdu je možné zhubnout jen pomocí mrkvové šťávy? Obsahuje vysoký podíl vlákniny, takže po vypití budete sytí a navíc vás nebude zanedlouho trápit hlad. Zlepšíte si trávicí procesy a budete hubnout viditelně a s chutí. Mrkev patří mezi zeleninu, která obsahuje mnoho vitaminu A a betakarotenu, který podporuje nejen zdraví očí, ale díky němu budete mít také krásné opálenou a zdravou pokožku.

Mohlo by vás zajímat:  Červenou řepu lze připravit na mnoho chutných způsobů, díky kterým si uchová ty nejlepší živiny

Mrkev obsahuje také komplex vitaminů B, které potřebujeme pro zdraví nervového systému. Může nám vůbec mrkvová šťáva nějak uškodit? Dejte pozor na to, jaké množství vypijete. I když patří mezi zdravé koktejly, může se stát, že se předávkujete látkami, které mrkev obsahuje. V případě mrkvové diety tedy počítejte s tím, že předávkování betakarotenem není žádná legrace. Zatěžujete tím játra, může dojít také k bolestem žaludku nebo křečím.

Zdroj obrázku: Pixabay

Denně byste měli při této dietě sníst až 1,5 kg mrkve

Při této dietě byste měli sníst obrovské množství mrkve. Samozřejmě ji nemusíte pouze chroupat samotnou nebo ji pít, hodí se do salátů, jako pyré nebo si ji uvařte. Ve většině případů je vhodné ji neloupat, protože právě ve slupce bývá spousta vitaminů a živin. Do jídel pak přidejte také olivový olej, povolené je i máslo nebo přírodní jogurt.

Mohlo by vás zajímat:  Zelenina ze skleníku potěší

K dochucení při mrkvové dietě používejte pouze bylinky nebo citronovou šťávu. Nic dalšího není povoleno, na sůl a cukr rovnou zapomeňte. Pravidelně pijte čistou vodou, můžete i zelený čaj. Tato dieta by ale neměla trvat déle než dva dny. Pokud potřebujete rychle zhubnout, můžete ji použít. Váha by pak měla ukazovat o dva až čtyři kilogramy méně, ale bude to jen ztracená voda.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/270191
Přidat na Seznam.cz